קרן חירום והוצאות רפואיות

קרן חרום והוצאות רפואיות תומכת ומסייעת בסכומי כסף נכבדים בהוצאות חד פעמיות גדולות וחריגות הנגרמות כתוצאה מאסון או משבר. מטרת הקרן לסייע באמצעות תמיכות חד פעמיות גדולות להוצאה מיוחדת כדי להמשיך את התנהלותו הסבירה של הבית תוך שמירה על איזון כלכלי

 

הוצאות רפואיות

מחלקות בתי החולים מלאות עד אפס מקום. ילדים וילדות, צעירים לצד מבוגרים. סביב החולים והמיטות מתרכזות משפחות שלמות, כואבות וטרופות מדאגה. ימיהן אינם ימים, ולילותיהם רדופי כאב וחרדה. לאיש אין זמן לעבוד ולפרנס. אף אחד לא פנוי רגשית להתמקד בעבודה ולפעול במטרה להביא לחם הביתה. אך מי ידאג לילדים בבית? מי ישלם על ההוצאות הרפואיות?

קרן חירום

סירנות קורעות את השקט והשלווה בשכונה. שירותי חרום מוזעקים מכל עבר. אנשי הצלה ממהרים אל זירת השריפה. בדרך נס ניצלו הדיירים וחולצו בשלום מבין הלהבות, הפיח והעשן… הסקרנים מתפזרים, ואילו בני משפחה עומדים שבורים וכאובים מול האסון הכלכלי והנפשי. מי ילווה אותם בימים הקשים שעוד נכונו להם – בהתמודדות עם בניית הבית מחדש? מי יסייע להם ויעניק את כוחות הנפש והרוח הנזקקים לפרנסה מחודשת, כשהכל נמוג בעשן? מי יעמוד שם לימינם גם אחרי שהעשן יתפוגג?

מקרים אלו הם מקרי חירום קלאסיים ופתאומיים. לעיתים, מתבקשות  גם הוצאות רפואיות בלתי צפויות, שבכוחם לדרדר משפחה שלימה כלכלית ונפשית, עד כדי מחסור בפת לחם ממש. הסיוע והתמיכה במקרים כאלה – כפולים הם: גם בסיוע למשפחה בשעת משבר ותמיכה אמיתית בפן הכלכלי של האסון או ההתמודדות, וגם מניעת התמוטטות כלכלית בהמשך שתגרור כניסה למעגל העוני.

מהו הפיתרון שלנו?

יד אליעזר, באמצעות "קרן חרום והוצאות רפואיות", תומכת ומסייעת במקרים קשים כאלה. כמו שאסון או מקרה חירום הוא פתאומי וכואב, כך גם כאשר ישנה בעיה רפואית או מחלה פתאומית, אף אחד אינו יודע כמה יעלו ההוצאות הרפואיות, ומתי השקט יחזור. במקרים כאלו צריך שמישהו יתמוך, יעזור, ויציע פתרונות אפשריים. זה מה שאנחנו עושים באגודת יד אליעזר. יד אליעזר מלווה ומשקמת. היא שם כדי להקשיב לצעקה, לשמוע את הבכי ולנגב את הדמעות, כדי לתמוך, לסייע ולעודד בפתיחת דף חדש.

בהושטת יד ותמיכה בפרויקט חשוב זה, הנכם שותפים מלאים להקלת סבלם של אותם אנשים שנקלעו למצוקה באופן פתאומי וללא כל הכנה מוקדמת. חס וחלילה, זה יכול לקרות לכל אחד, וכשזה קורה, אנשים זקוקים לגיבוי וכתף. הצטרפו אלינו והיו שם איתנו.

מי ילווה את בני המשפחה העומדים שבורים וכואבים מול אסון כלכלי אחרי שהסקרנים מתפזרים...?