יד אליעזר

ע"ר 580060069

מי אנחנו

השמחות שלנו

קידום ושילוב בקהילה

שבתות וחגים

מיוחדים

פרויקט חונכים

פרויקט החונכים קם לאחר שנים רבות של עבודת שטח, בה התגלה צורך נואש של משפחות רבות לתמיכה וליווי הילדים בעת מצוקה ואחריה. במסגרת הפרויקט ילדי המשפחה מקבלים את התמיכה שהם צריכים. בתחומים בהם הם מתקשים, באמצעות חונכות אישית ומקצועית.

ילדים וילדות נעזרו בשנה האחרונה
סניפים ברחבי הארץ
ילדים וילדות נעזרו בפרויקט מאז שהוקם ב - 1999
חונכים וחונכות מנוסים ורגישים לילדים הזקוקים לסיוע
3900
ילדים וילדות נעזרו בשנה האחרונה
56
סניפים ברחבי הארץ
50000
ילדים וילדות נעזרו בפרויקט מאז שהוקם ב - 1999
2000
חונכים וחונכות מנוסים ורגישים לילדים הזקוקים לסיוע

הילדים לא זקוקים להרבה: אוזן קשבת, דחיפה קלה בלימודים, זמינות, חום ואהבה

מהו פרויקט החוכנים של יד אליעזר?

פרוייקט החונכים קם לאחר שנים רבות של עבודת שטח, בה התגלה צורך נואש של משפחות רבות, לתמיכה וליווי הילדים בעת מצוקה ואחריה. במסגרת הפרויקט ילדי המשפחה מקבלים את התמיכה שהם צריכים, בתחומים בהם הם מתקשים, באמצעות חונכות אישית ומקצועית.
אנו נתקלים במשפחות שנאלצות להתמודד מול קשיים. לפעמים ההתמודדות נמשכת שנים: ילד פגוע, אֵם לא מתפקדת, בעיות כלכליות ולפעמים התמודדות היא נקודתית: שנה קשה, שנתיים קשות, והכל יחזור להיות כפי שהיה.

האומנם כפי שהיה…? לא בדיוק. במקרים רבים נוספת להתמודדות תופעת לוואי כואבת, המותירה צלקת שתנציח את הקושי גם לדור הבא: ילדים וילדות שלא הצליחו להתמודד עם המחסור בבית, עם חוסר הזמינות של ההורים, עם החרדה המלווה את המצוקה. בחור שהתחבר לנוער שוליים, מחפש הערכה ותשומת לב. ילד שצבר פערים משמעותיים בלימודים, כי דעתו הייתה מוסחת. נערה שמיעטה להופיע בבית הספר מחמת הבושה. אח גורר אח, חבר מביא חבר..

למרבה הצער – לפעמים הבעיה צפה על פני השטח כאשר כבר מאוחר מדי.

הפתרון שלנו

ביד אליעזר יודעים שכדי לשקם משפחה חייבים להציל את הילדים. הם לא זקוקים להרבה, אך המעט הזה הוא שיאפשר להם לחיות את חייהם "כמו כולם", וזה מה שמעניקה להם החונכות: אוזן קשבת, עידוד קל בלימודים, זמינות, חום. מערך עצום של אלפי חונכים וחונכות מלווה כל ילד לאורך השנה. שלוש פגישות בשבוע, ימי עיון וחוויה, מועדוניות ומרגוע כדי להתנתק מהיום-יום. דברים קטנים שנותנים כח ותקווה לעתיד טוב יותר.

קרא עוד + פחות -

איך זה עובד?

1
בקשת חונכות מוגשת ע"י המוסד החינוכי. אנשים הערים לצורך או גורם הרווחה המטפל במשפחה.
2
ועדה חינוכית מקצועית בודקת ומאשרת את הבקשה.
3
חונך מתאים מרואיין, מקבל רקע ויוזם קשר עם הילד.
4
רכז מלווה את הקשר ומנחה להמשך התהליך.
5
מערכת מיוחדת מפקחת על הפרויקט ברמה ארצית.
איך עוד אפשר לסייע?

הפיצו את הבשורה. שתפו את זה הלאה

עוד בעשיה שלנו

אגודת יד אליעזר שמה לה למטרה להילחם בעוני בכל צורה, סיבה או אוכלוסיה בה הוא מופיע. על ידי מתן הקלה מיידית ומתן עזרה להתמודדות אמיתית עם העוני בעתיד.