פרויקט חונכים

החונך שלי הוא הכל בשבילי! | 3583 ילדים וילדות נעזרו בשנה האחרונה | | מאות סיפורי הצלחה והצלת חיים | צוות של 3496 חונכים וחונכות ב- 56 סניפים בכל רחבי הארץ | 610 שקל עלות חודשית לליוי ילד | לפעמים חונך זה כל הסיפור | עזרו לנו לתמוך בילד!

מהו פרויקט החונכים של יד אליעזר?

פרוייקט החונכים קם לאחר שנים רבות של עבודת שטח, בה התגלה צורך נואש של משפחות רבות, לתמיכה וליווי הילדים בעת מצוקה ואחריה. במסגרת הפרויקט ילדי המשפחה מקבלים את התמיכה שהם צריכים, בתחומים בהם הם מתקשים, באמצעות חונכות אישית ומקצועית.
אנו נתקלים במשפחות שנאלצות להתמודד מול קשיים. לפעמים ההתמודדות נמשכת שנים: ילד פגוע, אֵם לא מתפקדת, בעיות כלכליות ולפעמים התמודדות היא נקודתית: שנה קשה, שנתיים קשות, והכל יחזור להיות כפי שהיה.

האומנם כפי שהיה…? לא בדיוק. במקרים רבים נוספת להתמודדות תופעת לוואי כואבת, המותירה צלקת שתנציח את הקושי גם לדור הבא: ילדים וילדות שלא הצליחו להתמודד עם המחסור בבית, עם חוסר הזמינות של ההורים, עם החרדה המלווה את המצוקה. בחור שהתחבר לנוער שוליים, מחפש הערכה ותשומת לב. ילד שצבר פערים משמעותיים בלימודים, כי דעתו הייתה מוסחת. נערה שמיעטה להופיע בבית הספר מחמת הבושה. אח גורר אח, חבר מביא חבר..

למרבה הצער – לפעמים הבעיה צפה על פני השטח כאשר כבר מאוחר מדי.

הפתרון שלנו

ביד אליעזר יודעים שכדי לשקם משפחה חייבים להציל את הילדים. הם לא זקוקים להרבה, אך המעט הזה הוא שיאפשר להם לחיות את חייהם "כמו כולם", וזה מה שמעניקה להם החונכות: אוזן קשבת, עידוד קל בלימודים, זמינות, חום. מערך עצום של אלפי חונכים וחונכות מלווה כל ילד לאורך השנה. שלוש פגישות בשבוע, ימי עיון וחוויה, מועדוניות ומרגוע כדי להתנתק מהיום-יום. דברים קטנים שנותנים כח ותקווה לעתיד טוב יותר.

איך זה עובד?

בקשות לקבלת חונכות מתקבלות בדרך כלל ממוסדות לימוד, מחברים או מבני משפחה. כל פנייה מצריכה אישור של ועדה חינוכית שגם מתווכת בין הילד לחונך שיתאים לו. ההתאמה צריכה להיות במנטאליות, באזור מגורים וביכולות. במהלך השנה מעבירים חונכים דיווחים שותפים לרכז המפקח על התהליך. פרויקט חונכות של אגודת יד אליעזר הוא חלק ממערך הפרויקטים הרחב והמקיף של האגודה, למען המאבק בעוני, ולמען הגשמת חזון האגודה: שינוי והשפעה לטווח הארוך. עזרו לנו בכדי שנוכל להמשיך ולהחזיק את הפרוייקט גם בשנה הבאה!

הילדים לא זקוקים להרבה: אוזן קשבת, דחיפה קלה בלימודים, זמינות, חום