שוברים למטרנה לתינוקות

כשמדובר בתינוקות רכים אי אפשר להתגמש, לחיות תקופה על לחם וחלב, לרכוש מזון פחות איכותי ולצמצם את תדירות הארוחות. תינוק חייב לאכול מדי שלוש שעות ארוחה איכותית, בריאה ומשביעה. הפרויקט המרגש והנוגע ללב של שוברים למטרנה לתינוקות מסייע לאלפי אמהות בישראל לספק לתינוקות שלהן את הצורך הבסיסי ביותר

תדמיינו את זה. תינוק בוכה, תינוק רעב. לא מבין מדוע הוא לא מקבל מענה. הוא לא בחר במציאות כזאת, הוא לא אשם, הוא רעב!

פרויקט שוברים למטרנה לתינוקות הוא אחד הפרויקטים הוותיקים של אגודת יד אליעזר. כבר בתקופת ההקמה של הארגון בלטה במיוחד מצוקתן של האימהות הצעירות שלא היה ביכולתן לספק תזונה מינימלית לתינוק שרק בא לעולם, ומבכי של תינוק רעב, אי אפשר להתעלם. הצורך הבסיסי והראשוני הזה, לספק מזון לתינוקות נזקקים, נמצא בראש סדר העדיפויות של האגודה, כך שמאות תינוקות מוזנים בכל זמן נתון באמצעות פרויקט שוברים למטרנה לתינוקות של יד אליעזר.

תת- תזונה: סכנה ממשית

מעבר למצוקת העוני, ידוע כי ההשפעה של תזונה לא נכונה בשנתו הראשונה של התינוק קריטית להתפתחותו הרגשית והפיזית בהמשך חייו. שלבים קריטיים בהתפתחות המוח ומערכת העצבים, בגדילה ובהתפתחות הפיזית, מתרחשים בתקופה זו, ומחסור באבות מזון עלול לגרום לנזקים בלתי הפיכים במערכות אלו. על כן פרויקט שוברים למטרנה לתינוקות מקבל עוד יותר חשיבות. כמובן, יד אליעזר מעודדת הנקה ומעניקה תמיכה לאימהות באמצעות יועצת הנקה מוסמכת, אולם לעתים קרובות מאורעות חיים קשים שהם פועל יוצא של העוני – כמו לחץ נפשי ומחסור בתזונת האם – אינם מאפשרים הנקה יעילה, והמחסור עדיין קיים.

הפתרון הנחוץ בידינו: חלוקת מטרנה לתינוקות

תינוק ממוצע זקוק לשש קופסאות מטרנה בחודש. מי מבניכם שיש לו ילדים בביתו יודע מה העלות של כל קופסה. ישנן אימהות עבורן הוצאה כזו היא בלתי אפשרית.

תינוק רך שאינו אוכל לפי צרכיו נמצא בסכנה ממשית. מחובתנו כולנו לפעול! בזכות שיתוף פעולה הדוק עם חברת מטרנה, אנו יכולים לרכוש קופסאות מטרנה לתינוקות במחיר הנמוך בעשרות אחוזים ממחירן בשוק. בידינו להאכיל תינוק רעב, ממש כך, בעלות של 135 ₪ לחודש וכ-35 ש"ח לשבוע בלבד! החברה מעבירה קופסאות מטרנה למוקדי חלוקה ברחבי הארץ, מה שחוסך גם בעלויות השינוע.

תינוקת תלויים בהוריהם, אך כאשר להורים אין כלום, הם תלויים בנו. הצטרפו אלינו לפרויקט ההכרחי הזה והעניקו לתינוקות נוספים בישראלים חודשים של שובע ובריאות.

ההשפעה של תזונה נכונה בשנה הראשונה של התינוק קריטית להתפתחותו הרגשית והפיזית בהמשך. בזה לא חוסכים!