חסד וסיוע לאלמנות וליתומים

כחלק מהותי מפעילות החסד הענפה, מפעילה יד אליעזר "קרן אלמנות ויתומים" כדי לסייע למשפחות חד-הוריות המנהלות מלחמת קיום תמידית. אנו מעבירים להן תמיכה חודשית קבועה שגובהה נקבע בהתייעצות עם רשויות הרווחה

במסגרת פעילות החסד והרווחה, נתקלים מתנדבי האגודה בנשים גרושות, עגונות ואלמנות שסוחבות לבדן על כתפיהן הרזות את עול המשפחה, הפרנסה והחיים. בדרך כלל, אין להן שום גב כלכלי, שום תמיכה, וההתמודדויות הקשות מלוות אותן יום אחר יום ללא הפוגה.

נשים אלו, שלרוב כבר עברו התמודדויות רבות בעבר, מתמרנות כיום בין שלל מחויבויות ומטלות. הן נאלצות לגדל את ילדיהן לבדן, ולשמש עבורם מקור יחיד של חוזק, תמיכה ומשענת. בנוסף לעול הרגשי, מוטל על הנשים להתמודד בעצמן עם תחזוקת הבית, ולדאוג למזון, לניקיון ולשאר צרכי היום-יום. להיות אב ואם יחדיו.

לעתים קרובות קיים גם כן צורך חיוני בטיפולים פסיכולוגיים לשיקום משקעי העבר, ובפניה לאנשי מקצוע לצורך תמיכה רגשית בנשים ולפעמים גם בילדיהן.

התפקיד הכל- כך מורכב של אותן האימהות מסתכם בהקרבה נפשיות ובעלויות גבוהות שאין להן שום דרך להתמודד איתן.

מהו חסד אמיתי?

לא קשה לצפות שבמקרים מסוימים, לא תוכל האם להתמודד לבדה גם עם עול הפרנסה, ולא יהיה די במשכורתה כדי לכלכל את בני המשפחה. איך אנו עוזרים לה להתמודד?

זה הזמן להיזכר במה שאנו יודעים על גמילות חסדים. חסד אמתי מבחינתנו הוא הזדהות, הבנה, ומציאת הפתרונות הספציפיים שיתאימו לכל משפחה ומשפחה. חסד הוא הרצון להעלות חיוך על פניהם של הנזקקים, בכל מחיר.

קרן חסד וסיוע לאלמנות ויתומים הוא אחד הפרויקטים היקרים ביותר של אגודת יד אליעזר. למרות שעלותו הכוללת גבוהה מאוד, ומסתכמת במאות אלפי שקלים בחודש, לא ייתכן לבלום את תעשיית החסד. יתומים ואלמנות צריכים, אותנו, אתכם, ומחכים לכל תמיכה שתהיה. היעדר תמיכה כלכלית, משמעה פגיעה רגשית נוספת, ולא ניתן לזה לקרות! אין שום ספק שהעזרה ליתום ולאלמנה היא חובה בסיסית של כל אחד ואחד מאתנו. הצטרפו אלינו.

עזרה ליתום ולאלמנה היא חובה בסיסית של כל אחד מאתנו בחברה יהודית מתוקנת