ארוחות חמות

בשעות מצוקה ומשבר, כשיש חולה בבית או קושי אחר, למי יש זמן לדאוג לתפריט חם, מזין וביתי לילדים? ליד אליעזר! אנו דואגים לחלק ארוחות חמות גם בבתי קשישים ומוגבלים שאין מי שיבשל ויגיש עבורם

למה אנחנו מחלקים ארוחות חמות?

פרויקט ארוחות חמות משלים נישה חשובה בתחום המזון, שלא נמצא לה מענה בתחומי סיוע אחרים. במקביל לתווי קנייה שאנחנו מחלקים (תווי קנייה), בהם ניתן לקנות מוצרים ולבשל, ולמצרכי מזון (חלוקת סלי מזון) המשמשים חומרי יסוד להכנת ארוחות חמות – נדרש מענה נוסף לאנשים מבוגרים, מוגבלים, חולים ויולדות, וכן אלו שאינם יכולים לבשל אוכל חם לבני ביתם מסיבות כאלו ואחרות.

פתיתים בלתי מבושלים או עוף קפוא אינם יכולים להשביע ילד בן שמונה שאמו אינה מסוגלת לקום ממיטתה. כסף הוא דבר חשוב, אך הוא חסר תועלת כשאין מי שידאג לקנות בו מוצרים ולבשל בהם אוכל חם ומזין.

אבל, מה רע בבתי תמחוי?

רבים שואלים אותנו מדוע שלא נשלח אותם לאכול בבתי תמחוי הפזורים בערים השונות. הרי ישנם בתי תמחוי המגישים ארוחות מוכנות לכל דורש! פתרון זה אינו נותן מענה לאנשים מכובדים שנזקקים לעזרה באופן זמני, ויעדיפו לרעוב ובלבד שלא יצטרכו להראות עצמם בבתי תמחוי, או למי שמחמת מגבלות פיזיות אינם יכולים להתנייד.

עבור מקרים כאלה דאגה יד אליעזר לפתרון מיוחד: מתנדבי יד אליעזר מחלקים מדי יום לבתיהם של אנשים רגישים, קשי יום או מכובדים מכדי להיעזר בפומבי, ארוחות צהריים מבושלות ביד מסורה. ילדים מקבלים במנות אוכל חמות אלה את אבות המזון וויטמינים חשובים לגדילה, גלמודים וניצולי שואה טועמים טעם של בית, אמהות מגישות לשולחן אוכל חם וטרי ומקבלות הרגשת בטחון ומפלט אימהי.

כיצד מגיעות הארוחות החמות לבתי המשפחות הנזקקות?

פרויקט הארוחות החמות הוא יוזמה מבורכת המתקיימת כבר 35 שנה ברציפות, והיא כל כולה בנויה מעשיית חסד האחד עם השני. כאן ניתן לראות את עם ישראל במיטבו, עוזר ומסייע איש לרעהו. זהו מחזה מרגש מאוד! המתנדבים הרבים מגיעים עם רכביהם למחסן, שם במקפיאים נמצא מלאי גדול של אוכל מוכן, שהוכן כולו באופן אסתטי על ידי אנשים טובי לב. ניתן למצוא במקום מלאי של מזון שנותר משמחות ואירועים וכן תרומות מכובדות של מסעדות ושירותי קייטרינג שמעמיסים את המקפיאים בכל טוב. ישנן נשים טובות לב המכינות אוכל מיוחד ומביאות אותו למחסן העמותה, אחרות מכינות עבור הנזקקים עוגות וחלות. כל זאת בהתנדבות מלאה המחממת את הלב! אחת המתנדבות אחראית לקבל את האוכל המוכן, לעמוד על טיבו, ולאחסן את המנות בצורה מיטבית במקפיאי הענק, משם – הן ישונעו לבתים רבים, להשביע רעבון לבן של משפחות נזקקות.

הצטרפו אלינו!

גם אתם יכולים להצטרף ולהיות חלק מפרויקט חשוב זה, המהווה הצלת נפשות ממש עבור אותם נזקקים. כל תרומה הופכת לעוד ארוחה מזינה!

כסף זה חשוב, אבל מה אם אין מי שיוכל לקנות בו מוצרים ולבשל אוכל חם ומזין? בשביל זה יש את יד אליעזר!