אימוץ בר מצווה

משפחות רבות מתמודדות בקושי עם הניהול הפיננסי היומיומי, אך עלולות לקרוס מול הוצאות חריגות, ואפילו בנסיבות משמחות. גם הפקה צנועה של חגיגת בר מצווה אינה תמיד בטווח השגה. יד אליעזר עומדת לימין המשפחה גם ברגעים היפים ומאפשרת לה לשמוח ללא חששות

 

בקושי בן 13, אבל כבר גבר צעיר. הוא עומד נרגש ומייחל ליומו הגדול, אבל את המועקה והדאגה שבלב הוריו, גם הוא מרגיש. שלא לומר מצוקה. גם הם, ההורים, נרגשים, ויחד עם האחים והאחיות סופרים את הימים עד לרגע הגדול, אבל המצב הכלכלי הדחוק אינו מניח לרגש השמחה לפרוץ ולהתפשט.

חתן בר מצווה עצוב? לא ייתכן!

חגיגת בר מצווה, גם אם צנועה ולא ראוותנית, היא משימה כמעט בלתי אפשרית עבור מי שבקושי רב מצליחים לעמוד בהוצאות השוטפות. גם אם מסתפקים אך ורק במה שהכרחי, ההוצאות יהיו רבות. זוג תפילין (לעתים גם שניים), סעודת בר מצווה ורכישת בגדים חדשים לכולם, יצטרכו להתקזז מול הוצאות הכרחיות אחרות. ללב מתגנבת מחשבה שאותה משתדלים להדחיק: אולי מוטב לוותר בכלל על הארוע כולו, ולהסתפק במסיבה קטנה עם כמה חברים בבית? כך תחסך עלותו הגבוהה של הארוע על כל מה שכרוך בו…

גם לו מגיעה בר מצווה מכובדת!

כאן נכנסת יד אליעזר לתמונה. אנחנו לא נאפשר לדבר כזה לקרות! אנחנו לא ניתן להורים להרים ידיים ולוותר על האירוע שיכונן את חיי הנער המתבגר. שום מחסום כספי לו ימנע מחתן הבר מצווה להיכנס בכבוד ובשמחה תחת עול המצוות.

יחד אתכם נעזור לילד, שלא צריך להיות מקופח בגלל מצבם הכלכלי של הוריו, להגיע ליומו הגדול כשהוא מוכן רגשית לגודל המעמד. ללא דמעה נסתרת, ללא כאב לב. גם ממרחק של עשרות שנים, אין גבר שאינו זוכר את יום הבר מצווה שלו: היום הזה מלווה אותו כל חייו ומקרין עליהם. הילד הזה מצפה לך. הוא זקוק לך. ניתן לומר בלא הגזמה שמרכיב מהותי באישיותו נמצא בידייך.

ביכולתך לסייע לנו להעניק לו הזדמנות להתחיל את חייו הבוגרים ללא משקע קשה ומר. אגודת יד אליעזר, עושה את כל שביכולתה כדי לנצל את מלוא סכום התרומה. תכנון בר מצווה והפקתה על ידי העמותה מקטינים לפחות בשליש את העלויות. העברת התרומה מבטיחה כי תרומתכם תשיג את מטרתה, ואירוע הבר מצווה יוכל להתקיים ולהיחרת בזיכרונותיו הטובים של הילד.

"המון הוצאות: תפילין, סעודה, בגדים חדשים לכולם - אולי מוטב לוותר בכלל על הארוע ולהסתפק במסיבה קטנה עם כמה חברים בבית...?"