כשהיום-יום בלתי אפשרי, איך מתכוננים לחגים?

כשהיום-יום בלתי אפשרי, איך מתכוננים לחגים?

שנה חדשה בפתח. שנה חדשה – חלומות חדשים, תקוות חדשות, תפילות חדשות.

"עד לשנה החדשה יש עוד שבעה ימים"

שולה מתמודדת עם שלושה ילדים חולים במחלה כרונית-תורשתית. מה התפילות שלה לשנה החדשה? כששאלתי אותה הבוקר, היא ענתה בפשטות:

"כולם חושבים על שנת תשע"ח המתקרבת, אבל גם בשנת תשע"ז יש עוד שבעה ימים. שבת בפתח ואני מנסה לא להיות מודאגת. אני צריכה לבשל, להכין ארוחה, אבל הבית ריק. לגמרי ריק."

כך מסתדרים בלי כסף לאוכל: "משתדלת לא לשתף את הילדים"

ילדיה של שולה חשופים כל הזמן לבדיקות, מעקבים רפואיים וטיפולים שונים. רק הבוקר היא 'בילתה' עם אחד הבנים במעקב רפואי. לפי המלצת המומחה, היא רכשה כמעט את כל התרופות. "הוא רשם עוד כמה דברים אבל הם יחכו לעוד שבוע או שבועיים" בבית המרקחת שולה השתמשה בפרוטות האחרונות שלה.

"אני משתדלת לא לשתף אותם במצב הכלכלי הקשה. הם מבקשים כל הזמן דברים. הבן השני שלי אוהב בשר. השלישית אוהבת ביסלי בצל. אני לא רוצה לומר 'אי אפשר' כל הזמן, אז אני אומרת – יום אחר, אולי בהמשך…

השבת היו לי רק שני כרעיים של עוף, ואנחנו חמישה נפשות. חשבתי – כולם ירגישו שאין מספיק אוכל. יבקשו עוד, ומה אני אגיד? אז עשיתי קציצות דגים עם הרבה קמח מצה והרבה חלה. נתתי להם לאכול לאט, בנחת, כשהגיעו לעוף כבר היו שבעים ולא שמו לב שחסר"

כשהיום יום בלתי אפשרי, איך מתכוננים לחגים?

שולה מודאגת לקראת השבת הקרבה. ומה עם ראש השנה? ערב יום כיפור? סוכות?

"בשנה שעברה עזרו לי שליחים טובים. אני מחכה לטוב גם השנה. זה לא קל. צריך להיות חזקה ולהפעיל את כל היצירתיות וכוח הרצון על מנת לשרוד. אבל אני חייבת את זה לעצמי. לבעל. לילדים"

מילכה מיד אליעזר העבירה לשולה תלושי קנייה על סך 200 ש"ח עבור שבת הקרובה. מדובר על סך הכל 200 ש"ח, אבל עבור שולה הסכום הזה היה משמעותי מאד. היא לא גמרה להודות למילכה על כל מה שהיא עושה עבורה.

מילכה הנחתה אותה לבוא בהמשך בתקווה שנוכל לגייס די תרומות עבור החגים.

אנחנו רוצים להמשיך ולעזור

אנחנו רוצים להמשיך ולעזור לשולה ולאלפי פונים נוספים במצבים דומים. לצורך כך, אנחנו חייבים את העזרה שלכם.

תרמו עכשיו >