מי הם הנתמכים שלנו? ביקור אצל על אלמנה אמיצה אחת

מי הם הנתמכים שלנו? ביקור אצל על אלמנה אמיצה אחת

בחגי תשרי תשע"ז הועברו כ-4,000,000 ש"ח לאלמנות, גרושות ועגונות באמצעות העברות בנקאיות ותווי קנייה. ביד אליעזר מסתכלים על מספרים, אבל לא שוכחים את הפנים האנושיות שמעבר לכל נתמך.

הנה סיפורה של אלמנה אחת, מתוך אותן מאות שקיבלו את התמיכה.

על אלמנה אחת

יעל אלמנה צעירה מאד, פניה עדיין חלקות ורעננות כפני ילדה. מגדלת לבדה ארבעה ילדים-יתומים, שמחים ובריאים בנפשם.

רק מי שמכיר את יעל היטב יודע כמה כוחות נפש דורש ממנה כל מאורע. כל שמחה. כל חג. כל שגרה.

אורחים לשבת

הילדים של יעל אוהבים אורחים בשבת. כך יש מי שמנהל את השולחן, יש שירה, יש עם מי ללכת לבית הכנסת. יעל מבינה את הצורך, אבל לא רוצה ליפול לנטל על אף אחד. מידי שבת, היא מזמינה אורחים. מכינה, מבשלת, מנקה ומסדרת. זהו הסוד שלה לילדים בריאים.

בשבת אחרי החג יעל לא הזמינה אורחים. היא פיזרה את ילדיה אצל חברים ונשארה לחוג את השבת לבדה בביתה. "אחרי כל המאמץ להיות שמחה וחזקה בחג, הייתי צריכה זמן לעצמי. זמן לבכות, זמן להיות חלשה. זמן להתגעגע. לדמוע ולחזור אל הילדים חזקה. לחייך אל הורי ולתת להם כוח, להאיר פנים לשכנות ולחברות" אמרה יעל.

"אומרים שהזמן מרפא את הפצעים"

בעלה של יעל הלך לישון לילה אחד ובבוקר לא קם משנתו. יעל יודעת שהבדידות תלווה אותה עוד שנים ארוכות וכואבות.

בשבוע הבא תחוג הבת הגדולה של יעל בת מצווה. יעל דואגת לאירוע צנוע לחברות, נוסעת עם בת המצווה לכותל ומפנקת במתנה אישית וקטנה. עבורה, כל שנה שעוברת וכל אירוע שנחגג מדגישים את הבדידות ואת האבלות. "אומרים שהזמן מרפא את הכל" אומרת יעל "אני לא חושבת כך. כל יום לבד מאריך את פרק הזמן של הבדידות"

לא חסר לה דבר

הרב ויזל ואישתו ביקרו את יעל בערב החג. תשע בערב, הילדים ישנים ולפני יעל ערב ולילה נוסף ללא בעל לחלוק איתו את מאורעות יומה. הבית מסודר עד היסוד. בגדי הילדים מקופלים על הכיסא לקראת מחר. יעל משתפת באומץ ובכנות בשגרת חייה, שמחה לחברה ולאוזן קשבת.

כשהרב ויזל שואל אותה האם חסר לה משהו לקראת החג, היא מספרת שלא חסר לה דבר.

"נראה לי שיש לו רוח הקודש"

הרב ויזל יודע כמה מתאמצת יעל להיות חזקה. כשהביקור מסתיים, הוא מתקשר לחברתה של יעל לברר האם יעל זקוקה לתמיכה בחג. החברה יודעת לספר שליעל אין דבר אפילו בשביל קנייה יומיומית במכולת.

בצנעה הוא מעביר ליעל סכום מכובד עבור ההתארגנות לחג. "נראה לי שיש לו רוח הקודש" אומרת יעל "העזרה הייתה כל כך במקום. עם כל הקושי, הצלחתי ליצור חג שמח".

להקל עליה, לפחות עם ההתמודדות הכלכלית

ליעל שנים ארוכות של בדידות וגבורה. אנו תפילה שכוחות הנפש שלה יסייעו לה בהתמודדות היומיומית. אנו תפילה שנוכל להמשיך ולסייע לה לפחות בצד הכלכלי, וכך נאפשר לה לנתב את הכוחות ולגדל ילדים בריאים וחזקים.

לתרומה >