דמעות ההודיה של עדי: סיפורה של אלמנה אחת

דמעות ההודיה של עדי: סיפורה של אלמנה אחת

החיים האירו את פניהם לעדי

עדי מעולם לא ליקקה דבש. כשנישאה ליאיר החלו החיים להאיר לה פנים: יאיר היה בעל תומך וחם, הוא העניק לה תחושת ביטחון והיה שותף מלא לחייה. הם בנו את ביתם בעיר צפונית קטנה, שם נולדו להם שלושת ילדיהם.

כשביתם השלישית נולדה חלה יאיר. במשך שנתיים טיפלה עדי בו ובילדים לבדה. משפחה תומכת אף פעם לא הייתה סביב. כשיאיר נפטר, נשארה עדי לשאת את סיבלה.

לבד בעולם, פצועה בגוף ובנפש

מפרנסת, משמשת כאב ואם ולבדה בעולם, מכובד הטיפול הפיזי ביאיר נוצר לעדי קרע באחד האיברים הפנימיים בביטנה. כשהכאבים הפכו בלתי נסבלים, היא פנתה לניתוח שיחזיר אותה לאיתנה. אולם, הטיפול התובעני בשלושת הילדים דרש את שלו ועדי לא יכלה לאפשר לעצמה מנוחה שלימה לאחר הניתוח. הקרע לא הצליח להתאחות ועדי נזקקה לניתוח נוסף.

הרב ויזל, אבי האלמנות

לבדה בעולם, פנתה עדי לרב דב ויזל, מנכ"ל יד אליעזר. הרב ויזל נושא כעת בהתחייבות כספיות עבור מאות אלמנות, מאות עגונות וגרושות שעיניהן נשואות אליו, משפחות חסרות כל, בוגרי צבא, בודדים וקשישים.

המשימה כבדה על הרב ויזל. הוא יודע שלא יוכל לעזור לכל הפונים, ועורך סדרי עדיפויות קורעי לב. הוא טרוד במאמצי על לגייס את המירב עבור הנתמכים שעיניהם תלויות אליו.

בכל זאת, הוא ידע שאם לא הוא אף אחד לא ידאג לעדי. עלות הניתוח מומנה על ידי הקופה, אך הרב ויזל דאג לשלם לבחורה שתשמור על ילדיה של עדי, תבשל, תנקה את הבית ותאפשר לעדי מנוחה.

דמעות של הודיה

עדי כבר לא בוכה זמן רב. מאז פטירתו של יאיר לא בכתה. כשהתקשר אליה הרב ויזל לשאול האם היא צריכה דבר מה נוסף לקראת החגים המתקרבים היא בכתה. דמעות של אלמנה, של אמא צעירה חסרת אונים, התערבבו בדמעות ההודיה והבקשה של מאות נתמכים נוספים שמבקשים את התמיכה של יד אליעזר.

עיזרו לנו לא להשיב את פניהם ריקם.

לסיוע לאלמנות לחגים לחצו כאן >>