מצב חירום ב'יד אליעזר': צפויים צמצומים קשים בהיקף החלוקה

מצב חירום ב'יד אליעזר': צפויים צמצומים קשים בהיקף החלוקה

אם לא יחול שינוי משמעותי בתוך עשרה ימים, בחודש הבא לא תתבצע חלוקת מזון למשפחות במשך כל החודש. התמיכה בכלות תצומצם בכ-50% ופרויקטים אחרים יעברו למתכונת חירום בלבד. המשמעות: אלפי נתמכים לא יוכלו לקבל תמיכה חיונית ומצילת חיים. יד אליעזר נאבקת לאסוף די תרומות כדי לא להקפיא את חלוקת המטרנה לתינוקות.

ימים קשים עוברים על כוחותינו. בימים האחרונים התבשרנו על ידי רואי החשבון של עמותת יד אליעזר כי בעקבות הירידה בכמות התרומות במהלך החודשים האחרונים, העמותה תצטרך לקחת פסק זמן ולהקפיא את הפעילות הקבועה לחודש ימים.

קשיים בחלוקות השגרתיות

אגודת יד אליעזר תומכת במהלך השנה בכ-40,000 משפחות, כאשר רוב הפעילות ממומנת על ידי תורמים פרטיים, חברי יד אליעזר בארץ ובעולם. עשרות אלפי אנשים טובים תורמים מדי שנה לעמותת יד אליעזר באמצעים שונים. אחוזים ניכרים מהתרומות מתקבלים סביב מועדי החלוקה הגדולים: תקופת חגי תשרי וערב חג הפסח במסגרת פרויקט קמחא דפסחא.

בחודש סטנדרטי, יד אליעזר מחלקת תרומות שגרתיות עבור הצרכים היומיומיים של הנזקקים: חלוקה חודשית של מזון למשפחות, מטרנה לתינוקות, ארוחות חמות לקשישים וגלמודים, סיוע קבוע לנשים חד הוריות, אלמנות ועגונות, טיפולי שיניים במחירי עלות, תמיכה מיוחדת לכלות יתומות במסגרת פרויקט הכנסת כלה, סיוע ברכישת מקצוע כדי לשלב את הנזקקים במעגל העבודה, אימוץ בר מצווה, טיפול בנוער בסיכון והרשימה עוד ארוכה.

קיץ 2016 התאפיין ב"יובש" חסר תקדים

העשייה של יד אליעזר גדלה מדי שנה בכ-10%. אולם, קיץ 2016 התאפיין במיעוט תרומות. למרות שלא חלו שינויים משמעותיים במשק, לא נרשמו אירועי מלחמה חריגים או דרמות כלכליות יוצאות דופן, הקיץ הזה חברי יד אליעזר תרמו פחות מידי. חברת רואי החשבון שמבקרת את פעילות עמותת יד אליעזר דיווחה כי התקציב הנוכחי לא יוכל להמשיך ולהחזיק את ההיקף העצום של העשייה.

לחצו כאן לתרומה מהירה

החלטה קשה: על איזה פרויקט אפשר לוותר?

ברגע שנודע לנו על הקפאת פרויקטים בעקבות הגירעון התקציבי, התעצבנו. אם לא חשבנו שאי פעם נצטרך לעשות זאת, לפתע התחלנו לחשוב על איזה פרויקט אפשר לוותר לעת עתה.
האם נוכל לוותר על פרויקט מטרנה לתינוקות רעבים? אין ברירה, אולי פשוט נפסיק לשלוח מטרנה והתינוקות… שיסתדרו. לא, אי אפשר.
אולי נפסיק את התמיכה הקבועה המספקת עוגן כלכלי לאלפי אלמנות ועגונות, לאימהות חד-הורית הנאלצות להתמודד עם כלכלת המשפחה?
אולי נודיע לכלות יתומות וחסרות כל כי החודש לא נוכל להגשים את החלום הכי גדול של חייהן ונמליץ להן להסתדר בכוחות עצמן?
אולי נפסיק לטפל במאות נערים בסיכון המקבלים ליווי צמוד חיוני? ההחלטה לא קלה.

מתכונת חירום: חותכים בבשר החי

במבט לחגי תשרי הקרבים, יד אליעזר נמנעת מלהפר את האיזון העדין של ההוצאות-הכנסות. אם לא יחול שינוי משמעותי בתוך עשרה ימים, בחודש הבא לא תתבצע חלוקת מזון למשפחות במשך כל החודש. התמיכה בכלות תצומצם בכ-50% ופרויקטים אחרים יעבדו במתכונת חירום בלבד במשך חודש. המשמעות: אלפי נתמכים לא יוכלו לקבל תמיכה חיונית ומצילת חיים. יד אליעזר נאבקת לאסוף די תרומות כדי לא להיאלץ להקפיא את חלוקת המטרנה לתינוקות.

גורל אלפי המשפחות בידיים שלכם!

אנו עושים כל מאמץ כדי לא להפסיק את התמיכה החיונית עבור אלפי משפחות בישראל. העשייה שלנו מתבססת על אלפי תרומות בודדות בסכומים שונים.

אנא, תרמו בנדיבות על מנת שנצליח להתאושש במהירות מהקיץ הקשה ולהמשיך את העשייה במתכונת הרגילה שלנו!

!ברצוני לתרום