מזל טוב לכלה הבודדה!

מזל טוב לכלה הבודדה!

בהיותי במשרדי יד אליעזר נכנסה אישה צעירה לבדה ושאלה האם נוכל לעזור לה. שמה היה לאה (השם האמיתי שמור במערכת) והיא הסבירה בעברית ביישנית עם מבטא כבד שהיא עלתה לארץ עם הוריה וסבתה מעיירה קטנה בצפון קייב.

בפניה עמדו אתגרים רבים בהסתגלות למדינה חדשה, שפה חדשה ותרבות חדשה, אבל היא נהנתה בלימודיה, ובעיקר בשיעורי היהדות שנלמדו בבית הספרה. יום אחד בשיחה פרטית עם המורה שלה, היא הבינה כי כיוון שסבתה מצד אמה לא הייתה יהודיה, היא עצמה אינני יהודיה.

בהתחלה היא הייתה שבורה מהתובנה הזו, אבל די מהר החליטה לאה לעשות כל מה שנדרש כדי להיות חלק מן המניין של העם היהודי.

לאחר שהשלימה את תהליך הגיור שלה, לינה, עכשיו לאה בילתה את שלושת השנים האחרונות לומדת בסמינר. הוריה ניתקו איתה קשר בגלל התנגדותם לשינוי הלאומי והדתי שחל בה, שינוי שנוסף לשלל התמודדויותיהם הקשות כעולים חדשים.

לפני שלושה חודשים הכירה לאה את נתן, צעיר בעל תחושת חיבור עמוקה לצמיחה ולעשייה רוחנית. נתן התייתם בעודו נער. בסמינר של לאה ובישיבה של נתן הבטיחו לעזור להם עם ארגון החתונה ותשלום צנוע עבור דמי השכירות: "בחודשים הראשונים הם ישלמו עבור דירה קטנה, אבל אין לנו דבר בשביל לרהט את הבית או לבשל ארוחות" מלבד מזוודה קטנה של בגדי יד שנייה ועוד כמה מזכרות, לנתן וללאה אין רכוש כלשהו.

הודות לתרומות נדיבות מאנשים כמוך, יד אליעזר הייתה מסוגלת לתת ללאה ולנתן שוברים לקניית בגדים חדשים, נעליים חדשות, סירים, צלחות, מגבות, מצעים ועוד.

מזל טוב!

לנתן וללאה אין משפחה שמסוגלת לתמוך בהם לקראת חתונתם בשבוע הבא.

אנחנו המשפחה שלהם.

אז מזל טוב,

ותודה לך על היותך איתנו יחד בעבודה חשובה זו.

תרמו עכשיו

 

באנגלית: שלווי ולדמן