אחיות למען אחיות: סיפור מרגש מהשבוע האחרון

אחיות למען אחיות: סיפור מרגש מהשבוע האחרון

יעל ודנה עלו עם אמן מרוסיה לפני כמה שנים. בגדיהן לגופן. רכשו עברית. שכרו חדר למגורים. המשיכו כתלמידות וסיימו שתים עשרה שנות לימוד. נערות עדינות מאד, נבונות, יפות סבר.

דנה עובדת ומשתכרת בקושי למחייתן. יעל רואה את עתיד המשפחה ומשלבת לימודים ועבודה. כמתחילות, ההכנסה המשפחתית שלהן נמוכה מאד. הן התחילו מנקודת אפס. דיור מזון, בריאות, חשבונות, ביגוד… דנה ויעל שורדות בעור שיניהן.

בזו אחר זו מצאו דנה ויעל את בחיר ליבן, הודיעו על אירוסין, קבעו תאריך לחתונות שתערכנה בהפרש של חודש. על חתונות מפוארות או מהודרות הן וויתרו מזמן. שכרו חדר-אוכל מרווח של אולפנה. גם כך אין הרבה מי שישתתף. גם כך ההוצאות הן בלתי אפשריות עבורן. דנה ויעל פנו אל יד אליעזר ובקשו שנסייע להן להתחיל את חייהם החדשים ברגל ימין.

באותו יום שבו התקבלה הפנייה, התקשרה אל יד אליעזר אישה ובקשה לתרום נדוניה מוצרי חשמל עבור שתי כלות יתומות. בקשה אחת הייתה לה: שתי בנותיה מתבגרות, אך לא מצליחות למצוא להן שותף להקמת הבית. האם תוכלנה הכלות להתפלל עבור בנותיה ביום חופתן?

סיפור ללא Happy End

שתי אחיות, שתי אחיות. שתי משפחות שונות כל כך אך גם דומות. לא. עדיין אין הפי-הנד לסיפור הזה. עוד לא שמענו על אירוסיהן של שתי האחיות. איננו יודעים חשבונות שמים, לא נוכל לדעת איזה מסלול טווה האלוקים עבור כל אחת מהן. דבר אחד נדע ללא צל של ספק: תפילותיהן ושמחתן של האחיות הכלות תעמודנה לזכותן של האחיות התורמות, לאורך ימים ושנים.

הטעימה הזו, של אחיות למען אחיות, הייתה פיסה קטנה של הארה עבורנו, טביעת ידו של אלוקים בסיפורי חייהן של שתי זוגות האחיות.

תרמו עכשיו

 

עוד בנושא:

איפה תמצאו עוד כאלו אנשים? סיפור מדהים על אנשים שחיים ביננו

יכולנו לעזור לה – סיפור שגרתי של יד אליעזר

המידע המלא על הפרויקט: קרן קול לכלה – נדוניה