ממתקים לשבת: סיפור מעורר השראה

בשונה מסיפורים אחרים שמסתובבים ביד אליעזר, הסיפור הזה הוא לא סיפור הרואי על הצלת חיים או יצירת שינוי ארוך טווח. בחרתי בו כי בעיני הוא נוגע במקום הקטן, העדין, בו האדם פוגש את רעהו פקוח עיניו למצוקתו, פותח ידו וליבו.

ממתקים לשבת: סיפור מעורר השראה

יעל (לבקשתה השם בדוי) עובדת מחלקת התמיכה של יד אליעזר. במסגרת עבודתה היא פוגשת את המצוקה של אנשים, מתוודעת לקשיים ולהתלבטויות ומנסה לעזור ככל האפשר.

ממתקים לשבת

השבת האחרונה הייתה שבת אירוח גדולה אצל יעל. יעל קנתה סוגים רבים של ממתקים ופיצוחים עבור האורחים, שמחה להפתיע את נכדיה עם ממתקים חדשים ומיוחדים.

נוסעת ברכבה בדרך הביתה. מהחלון היא מזהה את דליה עומדת בתחנת האוטובוס. רגע קטן לוקח לה כדי להיזכר… היא הכירה את דליה מיד אליעזר. התמונה עלתה במוחה במהירות.

"את אוהבת רק אותם"

בעלה של דליה עבד במקצוע מוכר ומכובד מאד. יחד גידלו ארבעה ילדים בטוב ובנעימים. אחר כך החל להיחלש נפשית, לאט לאט דעך מול עיניה. כיום הוא זקוק לתמיכה, תרופות וטיפולים יקרים על מנת לתפקד בצורה מינימאלית. דליה אישה אופטימית וכנה מאד. סיפורה הפשוט על ההתמודדות היומיומית נגע לליבה של יעל.

דליה עובדת עם ילדים בסיכון וכחלק מעבודתה אחראית על רכישת הציוד עבור הילדים הללו. היא יוצאת למסע קניות עבור עבודתה, ומשתדלת ככל האפשר שילדיה לא ייחשפו לשפע שלא מיועד עבורם: "את לא אוהבת אותנו, רק את הילדים של העבודה" אמר לה ילדה ערב אחד, כשהמזון לארוחת ערב הספיק בקושי "להם את קונה דברים טובים ולנו את לא מביאה אפילו מספיק לחם". דליה מתמודדת. בגבורה. רק ביד אליעזר היא יכולה לפרוק את הקושי, את המתח המצטבר.

באהבה מיד אליעזר

יעל המשיכה בנסיעתה ודליה לא משה מעיניה. אחר כך, בהחלטה של רגע, היא הסתובבה אחרונית ונסעה לתחנת האוטובוס, דליה עדיין עמדה שם. "יש לי כאן משלוח קטן מיד אליעזר באהבה, קחי לילדים לשבת" אחר כך פרקה את תא המטען: ממתקים, פיצוחים, שתיה מתוקה. דברים שילדיה של דליה מכירים רק מהפרסומות.

כמו בתוך חלום

"היית צריכה לראות את ילדי" סיפרה דליה מאוחר יותר "האושר שלהם. השפע. המגוון. היה נראה להם כאילו הגעתי ישר מהחלומות, עמוסה בשקיות כבדות עם ממתקים ומעדנים. אני בטוחה שהחוויה הזו תיחרט במוחם של ילדי, תמתיק נמעט את הזיכרונות הלא פשוטים שנשא כולנו מהשנים הקשות האלו"

תרמו עכשיו