פרוייקט שכונתי קטן או אחת העמותות הגדולות בישראל?

פרוייקט שכונתי קטן או אחת העמותות הגדולות בישראל?

יד אליעזר הוקמה כפרוייקט שכונתי קטן עבור תמיכה במזון למשפחה חסרת כל. בשלושים השנים שחלפו מאז הקמתה היא התרחבה מאד, וכיום מסייעת יד אליעזר למאות אלפי נתמכים בכל שנה.

הקף העשייה גדל אך כמה מהסימפטומים של 'פרוייקט שכונתי קטן' עדיין קיימים ביד אליעזר, שהיא כיום אחת מחמשת העמותות הגדולות בישראל.

דאגה כנה לכל נתמך

אם תצטרפו אל נסיעת הבוקר של הרב דב ויזל, מנכ"ל האגודה, קרוב לוודאי שתהיו שותפים בשיחה העוסקת בענייני יד אליעזר.

לא, הרב ויזל לא נוהג להעביר רשימת מטלות לעובדות יד אליעזר בשעות אלו. הוא גם לא מנהל יחסי ציבור עם תורמים עשירים מחו"ל או מנצל את הזמן למשא ומתן עם משרד הרווחה.

בשעות הבוקר תוכלו לראות את הרב ויזל בשיחות טלפוניות של יום יום עם לקוחותיו – נתמכי יד אליעזר. נער על סף נשירה שצורף זה מכבר אל פרוייקט חונכים מקבל שיחה שבועית בתקופה האחרונה: "איך הולך בלימודים? ועם החברים? מה חדש? חסר משהו?"… שגרת בוקר של מנכ"ל.

לא מוותרים על היחס האישי-אנושי

היבט אחר של הפורמט המשפחתי משהו שנשמר בארגון יד אליעזר למרות ההיקף העצום של העשייה, היא העובדה שהמשרד משמש בית חם לאינספור אנשים בכל יום "תווי קניה שהבאתם לי הם טובים" אומר איש אחד "אבל למה ברשת הזו? רחוק לי כל כך מהבית". כמתבונן מהצד, קשה להאמין לתחושת הביתיות והקרבה שמקרין האיש הזה. "היה יום לא קל" מספרת אחרת "אבל את חייבת לשמוע מה אמרה לי הקטנה שלי…".

מחלקת למעלה ממיליון ש"ח בכל שנה, אך מעולם לא הפכה למפעל

אז כמו היום, יד אליעזר עוסקת באנשים, ברצון להיטיב לכל אחד מהם. יד אליעזר היא עדיין אותו ארגון שלא התרגל למצוקה.

אותו ארגון ששמח על כל מאה או חמישים שקלים נוספים שיוכל להעניק בבוקר לאשה קשת יום או לנערה בתחילת דרכה, לראות את האור נדלק בעיניה ולדעת שהעניק לה כמה שעות של חסד.

היו שותפים!