"עם ריח של חנות" למה יפה ביקשה עזרה לפסח?

"עם ריח של חנות" למה יפה ביקשה עזרה לפסח?

לפני מספר ימים נכנסה למשרדי יד אליעזר אישה. היה קצת קשה לקבוע על פי תווי פניה האם היא צעירה או מבוגרת. חיוך נעים בפניה, ידיה המשופשפות מעידות על עבודה ועמל כפיים.

לאותה אישה קראו יפה, היא הגיעה ליד אליעזר בשביל לבקש סיוע: בגדים חדשים לחג לילדים.

"בעלי לא בריא בנפשו" אמרה כשחיוך של כאב עולה בזווית פיה, "אני עובדת בניקיון מבוקר עד לילה, ובמקביל מגדלת שלושה ילדים. למרות העבודה הקשה אני תמיד משתדלת להישאר אופטימית ושמחה"

"המצב טוב יותר כעת" ממשיכה יפה "בעלי מקבל טיפול תרופתי. הוא כבר לא משתולל ולא מאיים על הילדים".

במילים פשוטות, יפה מתארת את ילדיה, את גובהם ואת משאלותיהם. "אח שלי הוא לא עשיר" היא אומרת "אבל אם מצליח בסוף חודש, לחסוך עשר או עשרים שקל הוא תמיד קונה משהו לילדים שלי – כדורגל, ספר מאוייר. הם עדיין ילדים ויש להם בקשות של ילדים. כמה שאפשר אנחנו רוצים לשמח אותם"

הילדים של יפה יודעים מהו ערך של כסף "כשהבן שלי רוצה שאני אקנה לו משהו אני אומרת – אתה משתתף בתוכנית של בית הספר ומקבל בכל שבוע כמה שקלים. תחסוך ותקנה לך"

וכך קורה. הילד של יפה לא מבזבז חמישה שקלים על ארטיק או על חבילת קלפים. הוא חוסך ומנסה להשלים לעצמו חלומות ילדות. "הוא הצליח לחסוך 80 ₪" מספרת יפה "הוא הלך וקנה לאחיו הקטן קופה רושמת לכבוד יום ההולדת. אני לא הייתי יכולה לקנות לו דבר כזה. הוא חסך, הוא השיג את המטרה שלו. והוא לא שכח לחשוב גם על אחיו. אנחנו רק צריכים לעבור את השנים האלו בשלום, אבל הילד הזה יגיע רחוק. החיים לימדו אותו, כבר מעכשיו…"

יפה הגיעה ליד אליעזר בשביל לקבל סיוע, והיא כמעט מתנצלת על בקשתה. "בכל השנה אני קונה לילדים שלי ולי בגדים יד שניה. אנחנו מסתדרים. אבל לכבוד פסח, אני רוצה שפעם בשנה הם ילבשו בגדים חדשים. לפי המידה שלהם ולפי הבחירה שלהם"

בשנה שעברה יפה קיבלה מיד אליעזר תווים לקניית ביגוד. "אני יכולה ללבוש בגדים יד שניה גם בפסח" אומרת יפה "אני לא חייבת. אבל הילדים… לא מגיע להם פעם אחת השנה בגדים עם ריח של חנות?"

אנחנו ביד אליעזר מקווים שנקבל די תרומות על מנת למלא את משאלתה של יפה ושל עוד מאות ואלפי נזקקים. רוב תרומות קמחא דפסחא מיועדות לסיוע במזון לחג אולם במקרים מסויימים אנחנו מסייעים גם בבקשות אישיות כמו זו של יפה.

תוכלו לעזור לנו להבטיח ליפה שבחג הפסח ילדיה ילבשו בגדים "עם ריח של חנות"?

תרום עכשיו קמחא דפסחא