סיכום סופי: נתוני קמחא דפסחא תשע"ו

סיכום סופי: נתוני קמחא דפסחא תשע"ו

מחלקת הנהלת החשבונות של יד אליעזר סיימה את סנכרון נתוני חג הפסח. היקף חלוקת קמחא דפסחא השנה עלה בכ-15% לעומת שנה קודמת. החלוקה התבצעה בכ-30 ערים ברחבי הארץ.

תווי קניה בעלות של 15,500,000 ₪

חלוקת תווי הקניה השנה עלתה מעבר לכל התחזיות. סכום ענק של 15,500,000 ₪ הוקדש לרכישת תווי קניה עבור נתמכים לקראת פסח תשע"ו. החלוקה יועדה למשפחות חד הוריות, לבוגרי צה"ל ולמאות משפחות נוספות הנמצאות במצוקה ממגוון רחב של סיבות. רוב תווי הקניה חולקו עבור רכישת מזון ברשת "יש". במספר ערים חולקו תווי קנייה של רשתות מזון אחרות – על פי הצורך.

תרומה באמצעות העברות בנקאיות בסכום של 3,200,000 ₪

תמיכה כספית עבור חג הפסח ישירות לחשבון הבנק הועברה לכ-850 משפחות. מתוכם, 2,500,000 ₪ הוקדשו לנשים חד הוריות, גרושות, אלמנות ועגונות. כ-65% מהסכום מועבר באופן קבוע כתמיכה חודשית, וכ-35% הוקדש תוספות חג למשפחות קיימות ותמיכות חד פעמיות למשפחות אחרות. 700,000 ₪ נוספים הוקדשו למשפחות נורמטיביות שנתקלו למצב כלכלי חריף ונזקקו לתמיכה לקראת חג הפסח.

תרומה של מוצרי מזון בעלות של 1,500,000 ₪

חלוקת מזון, עופות, בשרים, יינות, ומצות בעלות כוללת של 1,500,000 ₪. המוצרים חולקו למבוגרים החיים בגפם ולמשפחות במצוקה קשה. עשרות מתנדבים נחלצו בשביל לארגן ולסדר את ארגזי החג עבור המשפחות. ארגזי המזון הועברו ישירות למשפחות ארגזי משלוח ללא כל סמל או תווית של יד אליעזר, במטרה לשמור על כבוד הנתמכים.

מוצרי חג בעלות של 200,000 ₪

לקראת החג נתרמו חומרי ניקוי ותווים לרכישת ביגוד בשווי כולל של כ-200,000 ₪. רוב חומרי הניקוי נרכשו באמצעות תרומה יעודית, וחולקו למשפחות בירושלים וארץ. תווי הקניה הוקדשו השנה בעיקר לילדים ולנוער, מתוך מטרה לאפשר להורים לרכוש לילדיהם ביגוד והנעלה תקינים לקראת הקיץ שהחל.

הערכה: רק 40% מהפניות נענו

פסח תשע"ו התאפיין בעלייה המשמעותית בהיקף התרומות שהתקבלו, עלייה שגררה בעקבותיה הגדלה משמעותית של היקף העשייה. עם זאת, גם מספר מבקשי התמיכה על במידה ניכרת.

ביד אליעזר התקבלו אלפי טפסי בקשה שמאחוריהם אלפי סיפורי חיים כואבים ובלתי אפשריים. לא קל היה לקבוע סדרי עדיפויות בחלוקה. טפסי הבקשה מויינו לפי קריטריון יחיד: נזקקות.

בצמוד לתרומות שהתקבלו, התקשרו נציגי יד אליעזר לנזקקים שעמדו בראש הרשימה ואישרו תמיכה. אלפי פניות לא נענו למרות שסיפור חיים כואב של נזקקות אמתית עמד מאחוריהם.

אנו תפילה לשנת רווחה ושובע בישראל, שנה בה ייחדל עני ואביון מקרב הארץ.

לתרומה >