תפילת יזכור / מעות יזכור

תפילת יזכור / מעות יזכור

תפילת יזכור

תפילת יזכור זהו רגע נדיר בשנה שבו מתפללים ומפרישים כסף לצדקה עבור קרובי המשפחה שכבר אינם איתנו. יד אליעזר דואגת להעביר את כספי הצדקה במלואם עבור המשפחות המשוועות לזה, והמעשה הטוב נזקף לזכות יקיריכם.

להעברת מעות יזכור לחצו כאן

כמה רגעים לאחר סיומה של תפילת שחרית ביום הכיפורים אנחנו מתרכזים בתפילה שונה ומיוחדת. תפילה שהיא מטען רגשי עמוק עבור כל אחד שיקיריו וקרובי משפחתו כבר אינם. התפילה הזו שוברת את רצף תפילות היום הקדוש, ועוברת למקום אחר. תפילה עבור אלו שכבר לא איתנו. רגעים מיוחדים בעיצומו של היום הקדוש שאנחנו לא מתפללים בהם עבור עצמנו, אלא עבור מישהו שקרוב מאוד לליבנו אבל הוא כבר לא כאן.

חלק מציבור המתפללים יוצא מבית הכנסת בשעה המיוחדת הזאת וממתין לסיומה מבחוץ. רק אלו שנושאים תפילה נותרים לבדם עם קונם, עם המחזור, ועם יקיריהם. זו לא תפילה ארוכה אבל זו תפילה עמוקה מאוד ורגשית מאוד. זו עת שאנו מבינים כי אנחנו עדיין יכולים ופועלים למען אלו שעזבו אותנו.

מעות יזכור

ההבנה הזאת מובילה אותנו, יחד עם תפילת היזכור, לנדב צדקה עבור הקרובים. לעשות פעולה חיובית ותרומית, לסייע למישהו אחר, כאשר הצדקה נזקפת לטובת נשמתם. אותה נתינה של צדקה, אותו חיוך על פנים של ילד או מבט של אמא שכבר לא מודאגת כי היא רואה את הילד שלה שבע וגדל, זהו הזיכרון הטוב ביותר שנבחר עבור הנצחת הקרובים.

ארבע פעמים בשנה בלבד נאמרת התפילה הנדירה הזו. בנוסף ליום הכיפורים היא נאמרת גם בשביעי של פסח, חג השבועות ובשמחת תורה. אלו הזדמנויות חד פעמיות לתת את הדבר הכי חשוב לאדם שאותו הכי אוהבים ומחוברים. זו הזדמנות להתחבר ולהשפיע עבור אלו שכבר אינם. זו הזדמנות עצומה לשמח את האנשים שכל כך זקוקים לכך, המשפחות הרעבות המשוועות לעזרה, ולהקדיש את המעשה המיוחד למען הקרובים שכבר אינם.

"יד אליעזר" דואג להעביר מידי שנה ומידי מועד בו נאמרת תפילת היזכור את כספי הצדקה למטרה הטובה והחשובה ביותר שמעניקה לאלו שאיתו ומקדישה את הזכות עבור אלו שאינם עימנו.

לתרומה עבור תפילת יזכור אנא צרפו את שם הקרוב אשר לזכותו תרצו להנציח את התרומה וכן את שם אביו, ואת יום השנה בו הוא נפטר (ניתן לציין את השמות בטופס לאחר ביצוע התרומה).

להעברת מעות יזכור לחצו כאן