סיפור מרגש על תאומות שגדלו בריאות בזכות פרויקט מטרנה

סיפור מרגש על תאומות שגדלו בריאות בזכות פרויקט מטרנה

על שולחנו של הרב ויזל מונחת תמונה של זוג תאומות שמנמנות ומחייכות. מאחורי התמונה כתובות מספר מילים בכתב נשי ועדין.

"לתורם היקר, אינני יודעת מי אתה, אך התאומות האלו גדלו והתפתחו רק בזכותך. תהיה ברוך".

התאומות הן כיום נערות יפות ועליזות בנות 17. בכל פעם שאימן עוברת על יד משרדי יד אליעזר היא נושאת תפילה להצלחתו של אותו תורם אלמוני.

המחקרים מוכיחים: ההשפעות מרחיקות לכת

מחקרים רבים מדווחים על השפעות מרחיקות לכת של תת-תזונה בשנה הראשונה של התינוק, כאשר ההשפעות הן בכל תחומי החיים. הצמיחה והגדילה לאורך השנים מושפעות מן התזונה בינקות. האטה בהתפתחות הקוגניטיבית, בעיות התנהגות, כושר גופני ירוד ושיעור גבוה יותר של מחלות כרוניות כגון סוכרת, מחלות לב ובעיות בתפקוד בלוטת התריס הם רק חלק מן הקשיים שנמצאו קשורים באופן ישיר לתזונה נכונה בשנה הראשונה.

אצל תלמידי תיכון שסבלו מתת תזונה בינקותם אחוזי הנשירה מבית הספר גבוהים ואילו הציונים – נמוכים. אבל אלו החדשות הטובות. החדשות הרעות היא שחלק מהתינוקות הסובלים מתת-תזונה לא ילמדו בבית הספר תיכון. כאשר קיים חסר במזון חיוני, מערכת החיסון איננה מתפקדת כראוי, ורבים ממחלות הילדות שעוברות ללא אירועים מיוחדים אצל ילדים בריאים יכולים לגרום למותם של תינוקות הסובלים מתת תזונה.

אנשי יד אליעזר מצילים אלפי תינוקות בשנה

אצלנו ביד אליעזר, מסתכלים על האנשים ולא על הסטטיסטיקות. אחראית פרויקט מטרנה שלנו יכולה לשטוח עשרות סיפורים עצובים ומרגשים על משלוח מטרנה לתינוקות חודשי ששינה את חייהם של אלפי תינוקות והציל אותם משנה ראשונה של רעב וגלגל הקסמים הבא בעקבותיה.

יד אליעזר פועלת בשותפות עם חברת מטרנה כבר כמעט שלושים שנה. כוותיקה שבין ארגוני הסעד היא נהנית מהסכמים מרחיקי לכת עם החברה. כיום, בשביל להעניק לעוד תינוק שנה ראשונה של התפתחות, שובע, תזונה נכונה ובריאות אנחנו זקוקים ל-135 ₪ לחודש וכ-35 ש"ח לשבוע בלבד. תרומה בהוראת קבע תבטיח שנת שובע לילד ושנת רגיעה להורים. היו שותפים!