עשרות מכתבי תודה מרגשים מתקבלים ביד אליעזר

עשרות מכתבי תודה מרגשים מתקבלים ביד אליעזר

עשרות מכתבי תודה

בשבוע שחלף מחג הפסח מכתבי התודה לא מפסיקים לזרום אל יד אליעזר. מכתבים רשמיים מארגוני סיוע מקומיים לצד מכתבים אישיים ממשפחות, חיילים ואפילו ילדים.

אנחנו מעבירים את הקרדיט אליכם, שותפים יקרים: לולי ההתגייסות של עם ישראל בארץ ובעולם לא היינו יכולים לסייע אפילו לעשירית מן המשפחות.

כל מכתב תודה נושא מאחוריו סיפור של התמודדות, מצוקה לצד גבורה. כל מכתב פורס פיסת חיים כואבת, נקודות אור לצד משברי חיים והתמודדויות.

בחרנו לשתף אתכם אחד מתוך המכתבים הטריים.

מכתבה של משפחת מצגר

בחג החנוכה האחרון הגיעה מילכה לביקור בית אצל משפחת מצגר (שם בדוי), זוג תורמים הצטרף אליה באישורה של המשפחה. הבית הקטן היה נקי ומסודר מאוד. אם לא היית יודע לא יכולת לנחש – למרות הבית המאורגן והאסתטי, בני הבית סבלו מחרפת רעב ממש. מחלה כרונית של אב המשפחה לצד אפס תמיכה ממשפחות המוצא לא נתנו הרבה סיכוי. דמי שכירות, תרופות חיוניות… המשכורת הדלה לא הספיקה להרבה יותר.

גברת מצגר הגישה עוגה חמה וריחנית. מילכה, שידעה על המצוקה בבית, כמובן לא טעמה מן הכיבוד. התורמים העבירו סכום סמלי לגברת מצגר, וחילקו 5$ לכל אחד מן הילדים.

באותו ערב התקשרה גב' מצגר למילכה: "איזה נס שלא טעמתם מהעוגה! היא הייתה יפה ומרשימה כל כך אבל בפנים בכלל לא אפויה… קנינו את התנור יד שנייה לפני כמעט עשרים שנה, כבר אז הוא לא כל כך עבד אבל עכשיו גם כשיש לי מוצרי מזון אני לא מצליחה להכין איתו שום דבר..:

כמה חודשים עברו ובערב פסח הצלחנו לגייס סכום משמעותי למשפחת מצגר. מכתב התודה שלה היה מונח על שולחנה של מילכה, ובו היא מודה על התמיכה לחג לצד התנור החדש שהיא יכלה לרכוש סוף סוף. "את לא יכולה לתאר לעצמך את ההתרגשות בבית", היא הוסיפה. "הריחות הטובים שיצאו מהתנור לא שיקרו הפעם. הצלחתי לצור מחומרים זולים וזמינים ארוחות משביעות לכל ימי החג, הילדים אמרו שמעולם לא טעמו אוכל טוב יותר!".

תודה ושוב תודה

מכתבה של משפחת מצגר נח בין עשרות המכתבים האחרים, סיפור אחד מתוך סיפורם של למעלה מ-20,000 שנעזרו בזכותכם בחודש האחרון. תזכו למצוות!

תרמו עכשיו