תפוח בדבש. סיפור מרגש סביב ראש השנה ביד אליעזר

תפוח בדבש. סיפור מרגש סביב ראש השנה ביד אליעזר

<< לתרומה לחצו כאן >>

ראש השנה מתקרב, וביתי הקטנה חזרה מהגן עם ציור של תפוח בדבש וברכת שנה טובה ומתוקה. מה מזכיר לכם תפוח בדבש? אותי זה לקח כמה שנים אחורנית.

נסיעה באישון לילה

זו היתה שעת ערב מאוחרת מאד, קיבלנו פנייה על משפחה שנמצאת במצוקה גדולה. עד לפני שנה הכל היה בסדר, אבל כעת האם חלתה מאד והאב עזב את עבודתו והתייצב ליד מיטתה. לקושי הרגשי ולמתח הרב הכרוך סביב מצבה של האם התווסף מתח נוסף – המתח הכלכלי.

נסעתי עם נהג המשאית של יד אליעזר למרכז הלוגיסטי שלנו, בניסיון לארגן ארגז חירום למשפחה. מילאנו שני ארגזים גדולים במגוון מוצרי מזון, והעמסנו על הרכב של האגודה. מזווית עיני ראיתי שקית גדולה עם תפוחים וצנצנת דבש שמישהו הביא כתרומה סימלית עבור שנה טובה ומתוקה. הוספתי את שקית התפוחים לארגזים ובירכתי את הנהג בנסיעה טובה ולילה טוב.

"אבא, לברך על זה שהחיינו?"

למרות שהשעה הייתה כמעט חצות, הנהג נסע מייד לבית המשפחה להעביר את הארגזים.

לאחר חצי שעה הוא התקשר אלי. מעבר לקו הרגשתי שקולו נשנק בדמעות. אני רואה בכי רב בעבודתי ביד אליעזר. נשים במצוקה, זוגות לפני משבר. בודדים ובעלי משפחות. הנהג היה גבר חסון שראה הרבה בחייו. מעולם לא ראיתי דמעה על לחיו.

"הגעתי לבית המשפחה, אני לא יכול לתאר לך את השמחה שבה התקבלתי. הילדים היו ערים ופנו מיד אל הארגזים. הם פרקו את מוצרי המזון בקולות שמחה רמים.

השעה שתים עשרה בלילה והילדים פונים אל אביהם 'אבא! הנה פסטה! תבשל לנו פסטה!' 'תראו – יש כאן שני בקבוקי שמפו!' חשבתי לעצמי, המשפחה הזו הייתה נורמטיבית לפני שנה. ילד כבן עשר הרים את שקית התפוחים. הוא הוציא מהשקית תפוח אחד ושאל בהתרגשות: אבא, לברך על התפוח שהחיינו?"

שנה טובה ומתוקה!

זהו סיפור על תפוח. זהו סיפור על דבש. אנחנו מברכים שנה טובה ומתוקה את כל בית ישראל ובידינו להשפיע על המצב. שתי ארגזי מזון יכולים להפיח אור בעיניים של ילדים הנתונים במצב כה מורכב. הרימו את תרומתכם ושתהיה שנה טובה ומתוקה לנו ולכל בית ישראל.

<< לתרומה לחגי תשרי לחצו כאן >>