רוצים לתרום? זו הדרך!

אתם רוצים לתרום לצדקה למטרות ולאנשים שבעיניכם ראויים לזה אבל אתם לא בטוחים איך לעשות את זה?
בכתבה הבאה נציין מספר דרכים נוחות לתרום לאחר. אבל, קודם בואו נבין למה אנחנו רוצים לתרום ולמה אנחנו גם צריכים לתרום.

בעולם חיים 2 סוגי אנשים. מצד אחד, ישנם אנשים שחיים את חייהם בפאר. הם לא רק נהנים משמחת החיים, אלא יש להם גם את מבוקשם ורצונם; מגורים יוקרתיים המעניקים להם נוחות נוספת. מצד שני, ישנם אנשים שאינם יכולים אפילו להרשות לעצמם את הדרישות הבסיסיות של החיים. אין להם בית לגור, אוכל לאכול, ובגדים ללבוש. 

אנו רואים 2 סוגי אנשים: כאלה שיש להם חיים נוחים, וכאלה שבקושי חיים, נלחמים בכל יום על החיים והם אינם עומדים בדרישות הבסיסיות. ישנם אנשים שיש להם הרבה יותר ממה שהם צריכים לחיות בעוד שאחרים בקושי מספיקים כדי לשרוד.

לאנשים עניים אין מספיק בגדים, אוכל, חינוך ובריאות.  להיות עני פירושו להיות מקופח כלכלית, פוליטית וחברתית. הם כמעט ולא זוכים להזדמנויות, יש להם תזונה לקויה, סיכון גבוה יותר למחלות וחוסר גישה לשירותי בריאות חיוניים ובסיסיים לחיים וכתוצאה מכך הישגים נמוכים.

אנחנו לא יכולים לגרום לאנשים כאלה לשפע, אך לפחות יכולים לעזור להם להשיג את בסיס לחיות את החיים ולהנהיג חיים סבירים. עזרה לאנשים העניים והנזקקים היא מעשה טוב, והטיפול באנשים העניים והנזקקים עוזר להם והוא מעשה אצילי. 

ככל שאתה נותן לאנשים עניים ונזקקים, כך אתה מחזק את התלות שלהם. אם תתן להם הזדמנות עבודה, תראה שיפור יעיל וארוך טווח בחייהם.  ליצור מערכת חדשה הבנויה על תלות הדדית שמניעה אותם לעבוד ולהתקדם וכבודם נשמר. 

השלכת כסף או תרומות מסוג אחר אכן עוזרות לאנשים העניים והנזקקים, אך הצורך הוא לכוון את האנרגיות והמאמצים שלכם לגדל אותם, לבנות מערכות יחסים, ללמד אותם ויתרה מכך, להחזיר את הביטחון העצמי ואת ההערכה העצמית שלהם לעבוד עבור עצמם.

שנו את נקודת המבט שלכם. במקום להתייחס אליהם כאל פרוייקט לעזרה, ראו בהם אנשים.