לפני החגים: למה כדאי לתרום דווקא לאגודת יד אליעזר?

לפני החגים: למה כדאי לתרום דווקא לאגודת יד אליעזר?

יותר מ-42,000 עמותות, חברות לתועלת הציבור והקדשים רשומים כיום בישראל. רובם מתבססים על תקציבי מדינה ותרומות של אנשים פרטיים. אך השאלה שמטרידה את כולנו, רגע לפני שאנחנו פותחים את הכיס, היא: לאן הולך הכסף? האם הוא מגיע לחולים או לנזקקים או למטרות שאליהן תרמנו?

יש גם אנשים טובים

שאלות אלה ורבות אחרות הן שאלות לגיטימיות שצריכות להישאל, בפרט על רקע פרסומים וידיעות על שחיתויות שנחשפות לעתים בתקשורת. התוצאה של השיח הזה גורם לירידה בהיקף התרומות גם בקרב עמותות ישרות והגונות שנאלצות לשלם מחיר כבד ללא עוול בכפן. החלק הכואב יותר הוא חוסר האונים של האזרח הישראלי שמעוניין לתרום ולשאת בנטל יחד עם עמותות הסיוע, אך הוא כבר מבולבל ולא יודע למי לתרום והאם ניתן לדעת מי באמת ישר והגון.

תרמו עכשיו סל מזון לנזקקים >> לחצו כאן

עושים סדר בג'ונגל

כדי לעשות סדר בג'ונגל הזה, קמו ארגונים כמו ארגון "מידות" המדרגים את השקיפות והאפקטיביות של העמותות השונות. כתוצאה מפעילותם המבורכת, נכנסו לשיח הציבורי שתי מילים שהפכו למושגי יסוד בסיסיים שכולנו חייבים להכיר ולחפש בכל עמותה וארגון חסד: 1. שקיפות. 2. אפקטיביות.

על מה אתם מדברים?

מה זה שקיפות? ביטול מחסום החיסיון בין העמותה לציבור. על העמותה לדווח על כל פרט תקציבי, החל ממשכורת המנכ"ל וכלה בהיקף בהוצאות הקטנות ביותר. ומה זה אפקטיביות? התנהלות כלכלית חסכונית וחכמה בכספי העמותה וסיוע מירבי לנזקקים הנתמכים על ידי העמותה.

100% שקיפות

אגודת יד אליעזר היא אחת מ-300 ארגונים שעברו את הבדיקות המקיפות והפרטניות של ארגון מידות וזכו לקבל את "תו מידות לאפקטיביות" המעיד כי הארגון מתנהל ביושרה ובהגינות. באתר יד אליעזר ניתן למצוא דוחו"ת פרטניים על הניהול הכספי של העמותה כך שתוכלו לדעת במדוייק לאן הכסף שלכם הולך ומה נעשה איתו. [לעמוד אפקטיביות לחצו כאן]

100% אפקטיביות

יד אליעזר עומדת בבדיקות פרטניות של גופים רבים נוספים, מהארץ ומהעולם, והנתונים העולים הם לא פחות ממדהימים וחסרי תקדים. הנתון הבולט ביותר הוא: כ-97% מתקציב העמותה מגיע לנזקקים. אתם קולטים? רק 3% מהתרומה שלכם משמשת את האגודה לצרכים תפעוליים ומינהליים.

בודקים ותורמים!

לפני שאתם תורמים לנזקקים כדי שיהיה להם מה לאכול בחגים, כדאי שתבדקו "לאן הולך הכסף". כשאתם תורמים ליד אליעזר אתם יכולים להיות בטוחים שהכסף שלכם עובר ישירות לנזקקים.

 

 

00-01

תרמו עכשיו סל מזון לנזקקים >> לחצו כאן