קיץ 2016: ימי התאווררות עבור אלמנות צעירות

קיץ 2016: ימי התאווררות עבור אלמנות צעירות

יד אליעזר ארגנה ימי אוורור והחלפת כוחות לאלמנות המטופלות בילדים קטנים.

הקבוצה כללה כ-30 אלמנות. כל אחת מהן נושאת ביום יום את עול הטיפול ביחידות בילדים קטנים, ההתאוששות מפטירת הבעל, הבדידות.

פסק זמן בתוך שיגרה בלתי אפשרית

ימי ההתאווררות תוכננו עד הפרט הקטן ביותר לטובת האלמנות, במטרה לסייע להן להשתחרר ולשוב לטיפול בילדיהם בכוחות מחודשים.

מרגש היה לראות את האלמנות הצעירות מטות כתף זו אל זו, מפנות זמן לחוש את עצמן, לחשוב על הילדים, להפסיק את מרוץ השרידה היומיומי המלווה אותן בשנים או בחודשים שחלפו מהפרידה מהבעל.

"זוהי הפעם הראשונה שיש לי פנאי להתאבל, להיפרד"

אחת האלמנות סיפרה כי הטיולים בחיק הטבע מאפשרים לה לראשונה לעבד את אבלה על בעלה. הבעל נפטר לפני שנה ומאז היא במרתון חסר פשרות של טיפול בילדים, בצרכיהם הפיזיים והרגשיים. "זוהי הפעם הראשונה שאני לבדי" אמרה האלמנה "זמן להתאבל, זמן להיפרד".

חיים חדשים יוכלו להתחיל?

אלמנה אחרת הוציאה מתיקה ערכת איפור ישנה וסיפרה כי בשנים האחרונות אלא היה לה פנאי לחשוב על זוטות כמו אלו. "לא היה לי למי להתאפר, ולא היה מתי להתאפר בתוך מרוץ בלתי נגמר של ילדים-עבודה-ילדים" פתאום נבטה בה האמונה שחיים חדשים יוכלו להתחיל.

לחוות את הבדידות יחד

הבדידות הקיומית מלווה את האלמנות בכל רגע מחייהן. הקבוצה של השותפות, ה"ביחד", היוותה משענת ותמיכה. מקום לספר על הבדידות ולדעת שמבינים אותך. מקום להומור ולהומור שחור. מקום לבכות בלי להתנצל. ה"ביחד" של הקבוצה היה חוויה ייחודית, מאפשרת ומעניקת כוחות עבור אלמנות רבות.

לנצור את הרגע

הרב ויזל, מנכ"ל יד אליעזר, דאג לאלבום תמונות לכל אלמנה. אתרי הטבע, חברות הקבוצה, רגעים של אור ושל חיים. רגעים מתוקים שייתנו כוחות להתמודדות, שיעניקו מרווח לחלום על עתיד טוב יותר.

לסיוע לאלמנות