השאלה הגדולה: מי יזכה לקבל תמיכה בחגי תשרי תשע"ו?

השאלה הגדולה: מי יזכה לקבל תמיכה בחגי תשרי תשע"ו?

החלוקה בחגים היא אחת החלוקות המרכזיות של יד אליעזר, ולא בכדי. בכל שנה, כבר חודש או חודשיים לפני החג, אנחנו שומעים את המתח והתחינה בקולם של משפחות רבות: מתי נוכל לדעת האם נקבל תמיכה לחגים? האם תוכלו לסייע גם השנה? איך יראה שולחן החג שלנו?

זרם האנשים הפונה מגוון מאד, והמשותף לכולם זה חוסר האונים. הידיעה שלולי יקבלו צדקה לחגים – שולחן החג שלהם יישאר ריק.

התאומות מגיעות לחג!

כך למשל פנה אלינו אדם שהחיים חרטו עליו את סימנם. במהלך השנה הוא חי לבדו, מסתדר עם מה שיש. בנותיו התאומות (בנות 14) נמצאות במסגרת פנימייתית. בראש השנה הן תבאנה הביתה. הוא רוצה שהארונות לא יהיו ריקים. הוא רוצה ששולחן החג יהיה עליז וחם כמו פעם. האם יוכל לקבל צדקה לחגים?

לתרומת סל מזון לחצו כאן

לא סיפרתי לבעלי… נוכל לקבל עזרה לחג?

אישה מתקשרת למשרד, בקולה נשמע מבטא זר. האם תוכל לקבל צדקה לחגים? היא ובעלה עלו לבדם ארצה. הם עובדים קשה ומגדלים את ילדיהם ללא כל תמיכה. חגי תשרי עבורם הם הוצאה מאיימת וכמעט בלתי אפשרית. אם הם לא יקבלו צדקה לחגים שולחן החג שלהם *בארץ ישראל* יהיה דל ועצוב. "בואי אלינו למשרד", אומרת מילכה. "תמלאי טופס תמיכה והלוואי שנוכל לעזור". האישה נבוכה. "אני מתביישת. לא רוצה שיראו שאני צריכה עזרה. האמת, אפילו לבעלי לא סיפרתי על הצעד הזה. גם כך קשה לו כל כך".

לתרומת סל מזון לחצו כאן

נכון להיום: תקציב תשע"ו זהה לתקציב תשע"ה

עד כה, תקציב צדקה לחגים של תשע"ו זהה לתקציב של החגים אשתקד. במהלך השנה החולפת נערכו שינויים גם בקהל הנתמכים שלנו: אנשים השתקמו וכיום לא זקוקים נואשות לתמיכה כל פעם, אך במקביל נכנסו משפחות חדשות למעגל השבר, העוני והמצוקה.

לתרומת סל מזון לחצו כאן

המשמעות: לא יכולים להיענות לפניות חדשות

המשמעות של העובדה שתקציב צדקה לחגים המתקרבים זהה לשנה הקודמת היא שנכון לעכשיו אנחנו לא יכולים לאשר פניות חדשות שמגיעות. "עם ישראל יתרום", אומרת מילכה. "אני בטוחה שבימים הבאים נשמע בשורות טובות עבור משפחות נוספות". אנחנו מקווים שתרומות מצטברות בשבועות הקרובים של לפני החג יאפשרו לנו להעניק צדקה לחגים לאנשים נוספים.

ככל שתקדימו את תרומותיכם לחג, כך נוכל להעביר לפונים שלנו צדקה לחגים מוקדם יותר, ונחסוך מהם שעות וימים של מצוקה וכאב. הלוואי שלא נצטרך להשיב פני אדם ריקם אף פעם!

לתרומת סל מזון לחצו כאן