פגישה מרתקת עם מייסד יד אליעזר, הרב יעקב ויזל

פגישה מרתקת עם מייסד יד אליעזר, הרב יעקב ויזל

המנכ"ל העממי ביותר: הרב יעקב ויזל הקים את יד אליעזר לפני כשלושים וחמש שנה כיוזמה שכונתית זעירה. כיום הוא יו"ר של ארגון שמחלק למעלה ממאה מיליון שקל בשנה והוא מהווה ארגון הסעד הגדול ביותר בישראל בתחום הרווחה והחינוך. אם תפגשו אותו – את הרב יעקב ויזל – לא תוכלו לנחש זאת. מאור הפנים והנעימות שלו ככל הנראה לא מאפיינים מנהל של ארגון בסדר גודל שכזה.

פגשתי את הרב יעקב ויזל בכניסה למשרדי 'יד אליעזר'. אדם נעים ועממי שעיניו מאירות. סיפרתי לו שבכל פעם שאני נכנסת למשרד אני נרגשת לראות שכל כך הרבה טוב קיים בעולם שלנו.

הרב ויזל חייך ואמר לי: "טוב רודף טוב, ועשייה רודפת עשייה. כל אחד מהאנשים כאן עובד בארגון שמטרתו לתת ולהיטיב, אך מוסיף בשעות הפנאי שלו עשייה והענקה מכל הלב".

טוב רודף טוב: בקשת נדבה התגלגלה לסיוע מקיף

הנה סיפור חם מחודשים האחרונים.

בביתו של הרב יעקב ויזל דפק ילד צעיר, הוא היה נראה כבן 12. כשהרב ויזל שאל אותו לבקשתו הוא חייך ואמר שהוא זקוק לתרומה.

הילד נראה כאחד שדפק היום בבתים רבים וקבל את נדבתו. גם הרב יעקב ויזל נתן לו כמה שקלים, אך הוא הוסיף ושאל: "מדוע נער צעיר כל כך אוסף לכסף?" בליבו חשב, וודאי מחפש הוא כסף לסיגריות או לבילוי.

"מי יוכל לאסוף כסף?" שאל הנער "אמי מאושפזת כבר תקופה, ואבי שבור ולא מתפקד בכלל. אני נמצא בבוקר בבית הספר, ובערב אוסף ודואג לי ולאחותי הקטנה".

הרב יעקב ויזל, אותו אחד שפוגש מאות ואלפי מקרי מצוקה בכל שנה, לא התעצל. הוא ערך בירור ואימת את הסיפור. מאז הילד הוא אורח כבוד בביתו.

יד אליעזר מעבירה לנער ולמשפחתו תווי קניה וסלי מזון. במקביל, אנו מסייעים למשפחה ולקבל הכרה כמשפחת רווחה, וכך לקבל תמיכה מהמדינה, אפשרות שעד היום לא עלתה במוחו של הנער הצעיר.

אין סוף מושלם. כעת הנער פנוי לשנן את לימודו ולהתכונן לבחינות ולשיעורי הבית, אך תהליך השיקום של המשפחה יהיה ארוך ולא קל. אנחנו נהיה לידם כל עוד יזדקקו לנו.

תרמו עכשיו