עם פנים קדימה: יד אליעזר עוקבת אחרי 43 שנות צמיחה

שנה חדשה בפתח, ואנחנו ביד אליעזר מוצאים את העיתוי הזה מתאים להסתכל אחורנית. להתבונן על התהליך שעברנו כארגון, לשים לב לפרטים, להיזכר ו… להתרגש.

סלי מזון

1977

משפחת ויזל מארגנת עשרה ארגזי מזון לשכנים שסובלים ממחסור תזונתי. המיזם מתנהל בביתם, ובהמשך עובר למקלט הבניין.

 

 

 

2019

יד אליעזר מקצה 57,041,372 ₪ לביטחון תזונתי לנזקקים, באמצעות שוברים לרכישת מזון, ארוחות חמות וסלי מזון ליותר מ-5000 משפחות בכל חודש.

מטרנה לתינוקות

1989

30 משפחות שלא יכולות להרשות לעצמן לרכוש מטרנה לתינוקות נרשמות לפרוייקט חירום זה, המיועד למניעת תת תזונה ממושך בגיל הינקות.

2019

יד אליעזר מסייעת בהזנת 2,000 תינוקות בכל חודש, מתוך תאמה אישית לסוג תחליף החלב שמומלץ עבור התינוק. המשפות מקבלות מארזי תחליף חלב ללא כל תמורה.

אימוץ חתונה

1992

הרבנית ויזל יחד עם מספר מתנדבים מארגנים כמה חתונות צנועות לחתנים ולכלות חסרי כל. הם מבשלים בעצמם את הסעודה, ובאים במשא ומתן עם בעלי אולמות בשביל לקבל את המתחם במחיר סביר הם אוספים תרומות לביגוד, מה שיעזור לזוג החדש להראות במיטבם מתחת לחופה.   הכל נעשה בכובד ובחיוך, בשביל להעניק לזוג הטרי התחלה חדשה.

2019

יד אליעזר מארגנת 919 חתונות יפות ומכובדות. החתונות מאורגנות ביעילות ובחסכנות, באמצעות שבעה אולמות השמחות של העמותה. עשרות כלות מאובזרות בסלון הכלות שלנו באשדוד. 351 כלות נזקקות מקבלות דרך הקרן מוצרי חשמל חדשים, ו-1,200 כלות מקבלות תווים לרכישת ציוד.

פרוייקט חונכים – נוער בסיכון

1999

התוכנית מתחילה בהיקף מצמוצם באזורי ירושלים והמרכז. היא מסייעת ל-157 ילדים מרקע קשה ומבתים הרוסים, עם תמיכה רגשית וחינוכית.

2019

14,670 ילדים וילדות מקבלים ליווי להדרכה משמעותיים על ידי חונכים שנותנים את עצמם בכל שעות היום והלילה, לאורך כל השנה ובכל רחבי הארץ. 750 ילדים עם לקויות למידה מקבלים סיוע ממוקד של הוראה מתקנת, הפעיל בערים רבות.

קרן סיוע לאלמנות וליתומים

2007

שנת ההקמה של הפרוייקט, אשר מטרתו לסייע לאלמנות נזקקות לספק את הצרכים של משפחותיהם. יד אליעזר ערה לעובדה שאובדן של בעל ואב אהוב הוא רק חלק מהחרדה והצער של בית נזקק. הסיוע ייועד ל-157 אלמנות באזורי ירושלים והמרכז.

2019

829 אלמנות ו-5,637 יתומים מכל רחבי הארץ מקבלים סיוע שוטף, במקביל לתמיכה נוספת לפני החגים ובזמנים מיוחדים. הכספים מופקדים ישירות אל חשבון הבנק, בשביל להבטיח פרטיות וכבוד.

43 שנים חלפו, ויד אליעזר עדיין כאן. ממשיכה להושיט עזרה לנזקקים, לגדול ולהתפתח בתפיסה חדשנית ורחבה, מתוך שמירה מלאה על שקיפות ועל נקיון כפיים.

אנחנו מזמינים אתכם להיות חלק מהמפעל המרגש הזה!

תרמו עכשיו