על שיקום אמיתי: סיפור מרגש במיוחד

יד אליעזר מפעילה מערך מסייע לנוער בסיכון. התמיכה ניתנת באמצעות חונכים אישיים לאלפי בני נוער, מתוך מטרה לשמש כמבוגר משמעותי ולסייע לנערים לצמוח ולצלוח את מסגרת הלימודים ואת החיים שאחרי.

על שיקום אמיתי: סיפור מרגש במיוחד

תדמיינו את תמונת המצב הזו. אמא חד הורית לשלושה ילדים. האבא לא היה בתמונה מעולם. עוני נפשי ועוני כלכלי. איזו דוגמא רואים הילדים? מה הם ההתמודדויות היומיומיות שלהם? מה הם הסיכויים שלו לקבל את מה שילד צריך בשביל לגדול ולהצליח?

הסיכוי לגדול ולהצליח

לעידן היו את כל הסיכויים. לא היה לא אבא בתמונה, אבל יד אליעזר עמדה מאחוריו. עידן קיבל מיד אליעזר חונך – מלווה. מכיתה א' היה איש צעיר שטפח אותו, שהתעניין בו. החונך ישב איתו על שיעורי בית, לימד אותו כדורגל ותמך בו באינספור התמודדויות אישיות וחברתיות.

ההכרות עם המשפחה העמיקה את התמונה. האם, אישה אבודה ובודדה מאד, כמעט ולא תפקדה. יד אליעזר דאגה לארוחות חמות לילדים. אמא של עידן קיבלה אינספור מילות שבח על הבן שלה שהפך לפרח ממש בבית הספר.

סיבה טובה לקום בבוקר

הרב ויזל, מנכ"ל יד אליעזר, שאל את האישה מה הם תחביביה, ליתר דיוק – מה היו תחביביה. כשסיפרה על אהבתה לתפירה הוא רכש עבורה מכונות תפירה ואביזרים, וסייע לה לעבור את השלב הראשון ולהפוך למוכרת בשוק המקומי. בית הספר פתח באותה שנה חוגי תפירה ואמא של עידן החלה לעבוד גם כמורת חוגים.

הקניה הרגישה הזו הייתה עבור האם שיקום אמיתי. "אדם שאין לו יכולת לתת – אין לו למה לחיות" אמר מנהל בית הספר של עידן. אמא של עידן למדה שיש לה מה לתת, והרבה. מאשה עצובה וחסרת כל היא הפכה לאמא מתפקדת של שלושה ילדים מקסימים.

סיפור של הצטיינות

עידן סיים את לימודיו עם ממוצע בגרות של 96. הוא התגייס ליחידה נבחרת מאד בצה"ל ובקרוב יסיים לימודי רפואה בהצטיינות. כשהוא מגיע לשכונה, אמו לא יכולה להסתיר את התרגשותה מהילד האבוד שלה שצמח לנער גבוה ובטוח.

התבוננות רגישה ולב רחב

איזה משפחה יקים עידן? מה יהיו הסיכויים של ילדיו שלו?

שיקום אמיתי כמו זה הוא תוצר של תמיכה עקבית ויציבה לאורך זמן. תוצר של התבוננות רגישה לצרכים האישיים והנפשיים של המשפחה. תוצר של לב רחב ורחום שמוכן לעשות הכל בשביל אם חד הורית ביישוב דרומי נידח.

תרמו עכשיו