אנשים טובים בדרך: סיפור שגרתי של יד אליעזר

אנשים טובים בדרך: סיפור שגרתי של יד אליעזר

לחדרו הרב דב ויזל נכנסת אישה. בתהליכי גירושין. חמישה ילדים. כשיסתיימו התהליכים תקבל ככל הנראה דמי מזונות. בינתיים היא חיה ללא הכנסה בכלל. לחם, חלב, תשלום חשבונות?

היא תצטרך לחשוב על עבודה, להפוך למפרנסת של חמשת הילדים. בינתיים, בחודשים הסוערים של הגירושין, היא לא פנויה לחיפוש, ללמידה ולהצגה עצמית. גירושין הם אף פעם לא קלים. היא צברה צלקות רבות וכואבות במהלך השנים.

המשאבים: דירה בדמי מפתח

דירה יש לה, דירה בדמי מפתח. היא החליטה להשכיר חדר אחד מביתה וכך לשרוד את החודשים הקשים של ההתחלה. היא שמה עינה על החדר המרווח והמואר מכולם. תכניס דיירת או דיירות לביתה.

היא תוכל להכניס דיירת!

פגשתי אותה בצאתה מיד אליעזר. דמעות הקלה בעיניה. הרב ויזל אישר לה תרומה על סך 4,000 ש"ח. בסכום הזה היא תוכל לסייד את החדר, להחליף את החלון השבור ולרכוש מיטה וארון יד שנייה. היא גרה באזור מרכזי ומקווה למצוא דיירת במהירות האפשרית.

ובינתיים? היא התביישה לבקש. הרב וייזל מכיר כל כך הרבה גרושות, אלמנות ועגונות, הוא לא חיכה לשאלה. הוא בקש ממנהלת החשבונות להעניק לה תווי קניה שיסייעו לה בקניית מוצרי היסוד לחודש הקרוב.

אנשים טובים באמצע הדרך

הבטתי על האישה הגיבורה הזו, שצעדה בצעדים קלים יותר במעלה הרחוב. העתיד איננו ורוד. יהיה עליה להילחם ולהתמודד עוד רבות. אך אנשים טובים באמצע הדרך יהיו שם בשביל להפוך את ההתמודדות לאפשרית.

לתרומה >