איש העסקים שפשט רגל ביקש לבטל את החתונה של בתו

איש העסקים שפשט רגל ביקש לבטל את החתונה של בתו

אל אולמות השמחה שלנו הגיע זוג, הורים לכלה שמתעתדת להינשא בקרוב. הם היו לבושים היטב וניכר בהם שהם אנשים עם סגנון חיים גבוה וטעם טוב. הם בחרו חתונה ברמה גבוהה ככל שהאולמות שלנו מאפשרים, כולל בר גדול ועשיר עם דגי סלמון מעוטרים ושאר קישוטים מרהיבים.

האחראית על אולמות השמחה סיכמה על התפריט והגישה חשבונית לתשלום, שעליהם להסדיר עד שבועיים לפני החתונה.

כאשר חלף מועד התשלום, היא התקשרה אליהם על מנת לתזכר על העברת התשלום. בעל השמחה השיב שהוא מנסה לארגן את הכסף ויבוא מחר, וכך דחה אותה שוב ושוב.

ערב החתונה: רוצים לבטל את האולם

יומיים לפני החתונה הוא התקשר וביקש לבטל את האירוע. האחראית הצטערה מאד. היא חשבה שהזוג ביטל את האירוסין ושאלה אותו האם הכל בסדר.

באופן מפתיע הוא פרץ לפתע בדמעות וסיפר שבחודשים האחרונים הוא על סף פשיטת רגל ואין לו אפשרות לשלם את החתונה. הוא מנסה להשיג הלוואות, כי הוא אדם מכובד ולא מסוגל שאשתו ובתו יתביישו ביום החתונה, אבל עד לרגע זה פשוט לא הצליח להשיג הלוואה.

"אני איש עסקים", הוא אמר, "אני מבין שאי אפשר לערוך אירוע בלי לשלם עליו מראש. אני כל כך מצטער. אנחנו נסתדר…"

הרב ויזל, מנהל יד אליעזר, שמע את הסיפור ולא הצליח לעמוד מול המצוקה של אותו אדם אמיד לשעבר, שאין לו די אפילו כדי לממן חתונה באולמות יד אליעזר. תוך מספר שעות הרב ויזל גייס תרומות ייעודיות שכיסו את כל הוצאות החתונה, ואפילו החזיר לו את המקדמה ששילם בעת הזמנת האולם.

גביר ליום אחד

צוות האירועים של יד אליעזר, שמע את הסיפור הייחודי והתגייס באופן מיוחד. האחראיים לכך סידרו את האולם בצורה מרהיבה, כאשר השף שלנו, מאיר ממן, ערך בר ענק ומעוצב להפליא ללא תוספת תשלום. המלצרים ושאר העובדים שנותנים תמיד שירות מעולה, היו דרוכים והקפידו להעניק שירות מיוחד, יוצא דופן, על מנת להבטיח שהחתונה תעבור בצורה מושלמת.

אנחנו מברכים תמיד "שתזכו לשמחות בלב שמח", ומייחלים ששמחת החתונה לא תפגע בגלל נסיבות חיים קשות ומכבידות.

עד כמה יש לסייע לעני?

עד כמה יש לסייע לנזקק? ההלכה היהודית אומרת שאדם אמיד שירד מנכסיו הוא במצב רגיש במיוחד, וזקוק לתמיכה רבה יותר מאשר מי שנולד אל העוני וממילא הצרכים שלו נמוכים יותר. זו הסיבה שנפסק בהלכה היהודית שיש לסייע לעני כזה במשאבים רבים יותר.

אנחנו ביד אליעזר מצליחים בדרך כלל להגיע רק אל הרובד הראשוני ביותר: צרכים בסיסיים וחיוניים כמו סלי מזון, תמיכה רגשית עבור נוער בסיכון וחתונה פשוטה אך מכובדת.

באפשרותכם לסייע לחתנים וכלות נזקקים באמצעות תמיכה בנדוניה או לאמץ חתונה של זוג הנישא ביום מסוים (למשל יום הנישואים שלכם!), וכך לסייע ולעזור לחתן וכלה חסרי כל.

 

לסיוע לחתן וכלה חסרי אמצעים לחצו כאן