סיכום פעילות חגי תשרי: סיוע לכ-18,000 משפחות

חגי תשרי תשע"ז התאפיינו בחלוקות ענק. כתורמים וכשותפים, נשמח להמשיך במדיניות השקיפות שלנו ולספר לכם לאן הלך הכסף.

בסך הכל חולקו בתקופת החגים 20,000,000 ש"ח (!), עבור כ-18,000 משפחות בכל רחבי הארץ. בנוסף, התבצעו חלוקות שגרתיות של מזון ומטרנה לאלפי נתמכים נוספים.

התפלגות החלוקה: כשליש מהתקציב לאלמנות, גרושות ובוגרי צבא

בנוסף לסיוע כללי למשפחות במצב סוציו אקונומי נמוך, אחוז משמעותי מהתקציב ייועד ספציפית לאוכלוסיות חלשות: לאלמנות, לגרושות ולעגונות ולבוגרי צבא ללא משפחה וללא גב כלכלי.

בתרשים תוכלו להתבונן בהיקף החלוקה:

חלוקה בכל רחבי הארץ

חלק הארי של החלוקה התבצע באמצעות תווי קנייה למשפחות. בשנים קודמות, נערכו הסכמי ענק עם רשתות ספורות ברחבי הארץ. העבודה בשטח לימדה אותנו שקנייה ברשתות רחוקות מהבית מסובכת במיוחד עבור משפחות במצב סוציו אקונומי נמוך: נכים וחולים, משפחות שנסיעה בתחבורה ציבורית היא הוצאה עבורם, בודדים המתקשים להתנייד ממקום למקום. השנה נערכו הסכמים עם רשתות שיווק רבות מבעבר ובאמצעותם העברנו תווים אפקטיביים למשפחות בכל רחבי הארץ.

התמיכה ניתנה במגוון רחב של ערים, גם בערים בהם באופן שיגרתי אין מרכזים פעילים של יד אליעזר. בין השאר, נערכה חלוקות באופקים, באלעד, באשדוד, בבית שמש, בחיפה, בלוד, במודיעין, במושב יערה, במעלה אדומים, במעלות, בנצרת עילית, בנשר, בערד, בפתח תקווה, בצפת, בקריית אתא, ברמת גן ובתל אביב.

עשייה עם פנים קדימה

השבוע הקרוב עדיין מוקדש ברובו להצלבות נתונים, סיכום פעילות וסיום פרויקט החלוקה לחגים. ההיקף העצום של החלוקה מומן ברובו המכריע בידי אלפי תרומות בסכומים שונים. הרצון לעזור לכמה שיותר נתמכים הותיר אותנו עם פער תקציבי שאנו מקווים שיושלם בידי תרומותיכם ותרומות של רבים אחרים.

החל משבוע הבא נצעד עם פנים קדימה לפעילות החורף של יד אליעזר, ונמשיך לסייע לנתמכים שלנו בכל צורה אפשרית, עם דאגה אמיתית ורצון להיטיב ולעזור.

לתרומה >