סיכום החלוקה עד כה: מעל ל-13,000,000 ₪ של סיוע!

כתורמים, אנחנו רוצים לשתף אתכם בפעילות המרגשת של חגי תשרי, פעילות שהתאפשרה רק בזכות תרומותיהם של מאות אלפי יהודים מכל רחבי הארץ והעולם. כיצד מיקסמנו את התרומות? ומה היו אסטרטגיות החלוקה שלנו השנה?

סיכום החלוקה עד כה: מעל ל-13,000,000 ₪ של סיוע!

כ-80% מהתמיכה ניתנה דרך תווי קנייה

יד אליעזר פועלת כבר שנים להפוך את הסיוע לאפקטיבי ומותאם ביותר. השנה נעשה חלק הארי של הסיוע באמצעות חלוקת תווי קניה.

המעבר מחלוקת מוצרים שהייתה נהוגה בעיקר בעשורים הראשונים של יד אליעזר לחלוקת תווי קנייה היא חלק ממגמה רבת היקף של מקסום התועלת לנזקקים.

בחלוקת תווי קנייה חסכנו עלויות של אחסון ושינוע, סייענו לנזקקים גם בערי ספר ופריפריה, אפשרנו לנתמכים לרכוש את המוצרים לפי הצרכים וסדרי העדיפות האישיים שלהם, וגם מקסמנו את זכות הקנייה באמצעות שיתופי פעולה עם הרשתות בהיותנו כוח קנייה משמעותי.

למה עבדנו בשיתוף עם ארגוני סיוע מקומיים?

מלבד תמיכה כלל ארצית לחיילים, אחוז גבוה מהתמיכה השנה נעשה בשיתוף עם ארגוני סיוע מקומיים בערי הפריפריה. המגמה הזו מתרחבת בפעילות יד אליעזר בשנים האחרונות מכמה סיבות.

הסיבה הראשונה לשיתוף פעולה עם ארגוני סיוע מקומיים היא ההכרות שיש להם עם הנתמכים והאפשרות שיש להם בסינון מבקשי התמיכה ובקביעת רמת הנזקקות.

סיבה נוספת היא מיעוט ארגוני סיוע פעילים בפריפריה. הרב המוחלט של ארגוני החסד והתמיכה נמצאים בערים הגדולות, ערים שלרב יש בהם גם אוכלוסייה חזקה שיכולה לתרום ולהיטיב עם המשפחות הנזקקות. ערי ספר רבות מאופיינות ברמה סוציו אקונומית כללית נמוכה מאד, מה שמקשה על הארגונים המקומיים לגייס סיוע.

לכמה סיוע זקוקים עניי ישראל?

13,000,000 ₪ הם הרבה מאד כסף. בזכותם הצלחנו להיטיב עם אלפי משפחות, חיילים בודדים ואנשים במצוקה. למרות זאת, נאלצנו לסרב לבקשות סיוע רבות, קשות ונואשות.

לא קל לנו להשיב ריקם פניו של אדם רעב. בקשנו מזקקים שלא קיבלו סיוע להגיע שוב אחרי ראש השנה. אולי יגיעו תרומות נוספות? אולי סכומים שיצטברו יאפשרו לנו לתת סיוע ולהיטיב עם נזקקים נוספים לקראת חג סוכות?

תרמו לחגי תשרי