מצמרר: המפגש עם רעב אמיתי

מצמרר: המפגש עם רעב אמיתי

דליה היא אמא צעירה לפעוט בן פחות משנה. היא נכנסה למשרדי יד אליעזר חיוורת אך נקייה ומאורגנת. התינוק אף הוא היה נראה שמח ומטופח.

הדאגה של מילכה

היא שוחחה עם מילכה כמה דקות, וראיתי את הדאגה ניצתת בפניה של מילכה.

לדליה אושרו תווי קנייה לחג. היא פנתה למשרד לקבל את התווים. אחר כך ביקשה ממנה מילכה את מספר הטלפון שלה, והבטיחה לעדכן עד הערב.

"בבית שלי יהיה אחרת"

"דליה התייתמה בגיל צעיר" סיפרה לי מילכה "אמה האלמנה גידלה ילדים רבים ולא הצליחה לדאוג כראוי לצרכי המשפחה. ערב חתונתה, סיפרה לי דליה שהיא שואפת לבית אחר: ליציבות, לרוגע, לריח אוכל מתבשל.

דליה ובעלה עוברים מעבודה לעבודה, וחרף כל המאמצים לא מצליחים להתמודד עם תשלום השכירות, החשבונות והמזון".

אם לא יקרה נס, היא תהיה בחג ברחוב

דליה הגיעה למשרדי יד אליעזר לאחר שבעל הדירה הודיע שאם לא יישלמו את תשלום השכירות עוד היום הם ייפונו מדירתם. "אני לא יכולה ליפול על אימי שוב. אין לנו לאן ללכת. אם לא יקרה לנו נס, נהיה ברחוב בחג" סיכמה דליה את מצבה העגום בכמה מילים.

התינוק של דליה היה שבע, כתוצאה ממשלוח המטרנה שהוא מקבל מיד אליעזר. דליה עצמה הייתה רעבה מאד וחלשה. מילכה, שקלטה ברגישותה את המצוקה,הוציאה חבילת פריכיות אורז, והגישה אותה בצנעה לדליה. הם ישמשו עבורה כמזון עד שתקנה מוצרי מזון בתווי הקניה שקיבלה.

כיצד יסתיים הסיפור?

בעל הדירה של דליה נאות לחכות עד הערב עם תשלום השכירות. כשעזבתי את משרדי יד אליעזר היום בשעה 14:00 בצהריים מילכה טרם הצליחה להשיג מימון ועננה של דאגה רבצה על פניה.

אינני יודעת האם הצליחה להשיג מימון, או שמא ייאלצו דליה, בעלה ובנה לבלות את השבת ברחוב. ביום שני אהיה שוב במשרד, ואני מבטיחה לעדכן אתכם, ידידי יד אליעזר, בסוף הסיפור של דליה.

לסיוע לנזקקים לחגים לחצו כאן >>

עדכון הפוסט מתאריך 10/10/2016

תורם שנחשף לסיפור הקשה של דליה הבטיח לשלם את שכר הדירה לחודש הקרוב.

למרות שהתורם עצמו לא יכל לאפשר לדליה רגיעה לטווח ארוך יותר, הוא שיתף חבר נוסף במצבה הקשה של דליה. כתוצאה מהשיתוף, החבר הבטיח לסייע לדליה בשכר דירה לחודשיים נוספים, ובתווי קנייה לעשרה חודשים לרכישת מזון.

תורמים אחרים העדיפו לסייע לדליה באמצעות העברה בנקאית והכסף מועבר אליה בימים אלו. מי כעמך ישראל!