כך אנו פועלים למיגור העוני: סיפורה של משפחת יוספוב

כך אנו פועלים למיגור העוני: סיפורה של משפחת יוספוב

איך ממגרים את העוני?

איך מכחידים את העוני? זוהי שאלה שימיה כימות עולם. פוליטיקאים, מהפכנים, אנשי דת, כלכלנים, פילוסופים ובודדים הגו והוגים תאוריות ודרכי גישה שונים.

היום יותר מתמיד ברור שבשביל לתקוף את העוני חייבים ללכת על כל החזיתות. יד אליעזר פועלת בלמעלה מ-20 פרויקטים שונים שחלקם נותנים פתרון נקודתי לתקופות מחסור ורעב, ואחרים בעלי ראיה פרספקטיבית וארוכת טווח.

רצף של גורמי סיכון: סיפורה של משפחת יוספוב

סיפור ארוך-קצר מפרויקט חונכים מעניק לנו תובנה כמה הפעילות הרב תחומית שלנו חיונית עבור הדור הבא.

משפחת יוספוב גדלה בארץ ללא קרוב משפחה, ידיד ותומך: אבא, אמא וארבעה בנים.

על מנת לשרוד את היום-יום בכבוד ולפרנס את המשפחה נאלץ אבא יוספוב לעבוד שעות רבות בעבודה פיזית קשה. לאורך השנים הוא נכח בבית מעט מאד, וגם כשנכח לעיתים התקשה להתנער מעולם העשיה ולהתחבר לעולם החברתי והלימודי של הבנים.

תמיכה בהתאמה אישית באמצעות פרויקט חונכים

משפחת יוספוב זכתה לחונך מיוחד מפרויקט חונכים של יד אליעזר. החונך היה אדם מרשים, חכם ומסור, שהשפעתו ניכרה על כל בני המשפחה. "הוא לא רק ליווה את הבן אלא מעבר לזה הוא ליווה את כל המשפחה, משמש כדמות מרוממת ודמות אבהית לנו ולילדים עם כל המורכבות והמשמעות הנלווית לכך.." מספרת גברת יוספוב.

היום, כ-10 שנים אחרי, בני משפחת יוספוב גדלו ובגרו. הבן הבכור, תמיר, נשוי ואב לבת מתוקה. "הוא בחור כריזמטי ומנהיג" מספרת אמא יוספוב "עוסק בלייווי והדרכה מקצועיים של מתבגרים בתקופות מעבר ומצליח מאד"

סיוע ומניעת משבר בתקופות קריטיות

לאור הבקשה האישית של המשפחה, המשיך החונך ללוות את הבנים בזה אחר זה, כשהוא חונך כל ילד בתקופה הקריטית שמגיל 10 ועד גיל 14. "לזכותכם וזכותו יאמר , ילדי גדלו היטב. הם מתמידים, קוצרים ציונים גבוהים ומקובלים בחברה. אני מרגישה שהכל נזקף כמפתח לכל הפעולות הנ"ל לזכותכם !!!" כותבת גברת יוספוב

היום, במעין סגירת מעגל, הצטרף הבן הצעיר לפרויקט חונכים, כאשר החונך של הבן הבכור מתלווה כעת אלו לשנים של טיפוח אבהי מרומם ומאפשר.

בידינו למנוע סיכון והדרדרות!

הרקע ונתוני החיים של משפחת יוספוב יכלו לנבא בקלות הדרדרות של הילדים אל תחתית החברה: משפחה ללא חבר ומכר. אב עובד שעות רבות וכמעט ואינו נוכח.

בידינו למנוע דור נוסף של עניות.

אנו זקוקים לעזרתכם בשביל להמשיך ולתמוך בנוער בסיכון בכל רחבי הארץ.

היו שותפים!  תרמו עכשיו