מה הם זיכרונות הילדות שלכם מחגי תשרי?

מה הם זיכרונות הילדות שלכם מחגי תשרי?

מה הם זיכרונות הילדות שלכם מחגי תשרי? קרוב לוודאי שולחן חג ערוך בטוב טעם, כאשר ראש המשפחה בראשו, שירי חג ושמחה, הוואי משפחתי משותף וניחוח מאכלי החג מסורתיים.

מאות אלמנות, גרושות, עגונות ונשים חד הוריות עמלות כל השנה בשביל לייצר את זיכרונות הילדות של ילדיהן מתוקים ועליזים ככל האפשר. הן מתכננות את שולחן השבת והחג כך שדמות האב תחסר כמה שפחות, מנהלות בעצמן את שירי השבת ודברי התורה ודואגות בגבורה לאווירה חגיגית, שמחה ונינוחה.

עם כל הרצון הטוב, הן לא יכולות לעשות הכל. אחוז ניכר מאד מהמשפחות החד הוריות בישראל חיות מתחת לקו העוני. חלק מהן חיות לא רק מתחת לקו העוני אלא גם בעניות אמיתית. נוראה. דב ויזל, מנכ"ל אגודת יד אליעזר, לא יכול לחשוב שהמציאות הזו היא הכרחית.

בשל כך מגייסת יד אליעזר בכל חודש סכום כסף שיספיק להוות מעין משכורת נוספת לכ-400 אלמנות, גרושות ונשים חד הוריות. התרומות מועברות ישירות לחשבון הבנק של האלמנות בצורה קבועה, מאפשרת ומכבדת.

בחגים הכל קשה יותר. העדר דמות האב מורגשת בכל פינה. ההשוואות הבלתי נמנעות לבתים אחרים, הצורך לדאוג לכל הדברים לבד, בלי תמיכה של בעל. שולחנות חג שיש לבשל עבורם, לערוך, להגיש וגם לנהל. תורמים רחבי לב אפשרו לנו לסייע לקראת החג לכחמש מאות נשים בודדות שהן גם אמהות לילדים צעירים. מדובר בתמיכה משמעותית של מאות שקלים למשפחה, בנוסף לסיוע הקבוע המועבר לחשבון הבנק.

יד אליעזר רוצה יותר. אנחנו מעוניינים לסייע לעוד נשים חד הוריות שפונות אלינו במצוקתן בערב החג. אנחנו לא רוצים להשיב בשלילה לאף בקשה. אנחנו רוצים שולחן מלא ושמח בכל בתי ישראל. תעזרו לנו להגשים להם משאלה?

תרמו לחגי תשרי