מדוע שמחנו לקנות מכונת כביסה לנפגעי טרור?

מדוע שמחנו לקנות מכונת כביסה לנפגעי טרור?

נפצעו בפיגוע טרור

משה, שרה וביתם הפעוטה הדר נפצעו בפיגוע טרור. האירוע היה לפני למעלה מ-15 שנה. משה ושרה החלימו, ילדו ילדים נוספים וניסו לשקם את חייהם. אולם, דבר לא חזר להיות כפי שהיה.

שרה עבדה כמזכירה רפואית לפני הפיגוע. מאז, היא לא מצליחה להחזיק מעמד בעבודה קבועה. טיפולים רגשיים שונים שיפרו את התפקוד שלה, אך המצב עדיין לא מזהיר.

שנים של שיקום ושל סיוע אינטנסיבי

במשך שנות השיקום, משה ושרה נעזרו על ידי יד אליעזר בסיוע אינטנסיבי, שאפשר להם להחזיק את הראש מעל למים ולא להיכנס לחובות.

בין השאר עזרנו להם בסלי מזון, במטרנה לתינוקות שהיו, בתמיכות לחגים ובהוצאות רפואיות שונות. הסיוע היה אינטנסיבי, אחת לחודש ולעיתים אפילו יותר.

יציאה ממעגל העוני

בשנים האחרונות, נוכחנו לראות שמצבה של שרה טוב יותר. בפגישה משותפת שערכנו איתה, היא הביעה נכונות לחזור למעגל העבודה, ולפתוח עסק עצמאי בתחום מסוים.

מדובר בעבודה שבה תוכל ככל הנראה להחזיק מעמד: משה ילווה אותה ויסייע לה בהיבטים הטכניים. העבודה תדרוש ממנה להתמודד עם הקופות עומס, אך מצד שני יישאר לה ימים פנויים לרפא בהם את הנפש.

ביד אליעזר, נחלצנו בשביל לרכוש לה ציוד מקצועי שיהווה בסיס לעסק החדש. המטרה הייתה שמשה ושרה יוכלו להתפרנס בכוחות עצמם, והסיוע יופסק בהדרגה.

עומדים על הרגלים, מקבלים עזרה להוצאות חריגות

כיום, שלוש שנים אחרי רכישת הציוד, אנחנו יודעים שהעסק הצליח – ובגדול. שרה ומשה מתפרנסים יפה, ומצליחים לכסות בעצמנ את הוצאות היום יום של המשפחה. הם פונים אלינו רק כאשר יש הוצאות חריגות.

בשבוע שעבר קיבלנו בקשה ממשה ושרה לסיוע בקניית מכונת כביסה. שמחנו לעזור. שמחנו שעזרתנו תסייע להם להמשיך ולצלוח בעצמם הוצאות שגרתיות של מזון, תשלום חשבונות וביגוד באופן שוטף ללא כל הזדקקות.

לאן פונה העתיד?

אנחנו מקווים שבהמשך התהליך, יוכלו להסתדר גם עם הוצאות כאלו, ואולי אף להרוויח מספיק בשביל לתרום ולהיות לעזר לאחרים שנמצאים בתקופות קשות.

לתרומה >

לתצלום של הקבלה של מכונת הכביסה עבור נפגעי טרור >>>