למי היא יכולה לפנות? /  ש. ולדמן

למי היא יכולה לפנות? /  ש. ולדמן

כשבעלה של נעמה נפטר, השכונה כולה הציעה עזרה ותמיכה. אבל מה קרה כאשר נגמרה השבעה וכולם הלכו הביתה? האלמנה הטרייה נותרת אבודה, מנסה למלא את תפקיד כפול של אבא ואמא, מפרנסת ודואגת. מנסה לעודד ולנחם את ילדיה שבורי הלב, ותוהה מנין תגייס את הכוחות לתחזק ולהשתקם. אלה משימות רבות בשביל כל אחד. רצף המשימות עשוי להוביל לקריסה ולחוסר תפקוד נשים שגם נאבקות ביגונן שלהן, שחלקם טיפלו בעליהן באמצעות מחלה ממושכת. נעמה נותרה לבדה בשדה הקרב. למי היא יכולה לפנות?

בחודשים שלאחר השבעה נעמה התהלכה בקהות חושים. היא חשב שהיא מנסה באופן נואש להרכיב את חלקי הפאזל של חייה, אך כמה חלקים חיוניים חסרים באופן חסר תקנה. חלק מהחלקים החסרים היו מובנים מאליהם. נעמה איבדה את אהבת חייה, את איש הסוד הקרוב ביותר אליה. בעלה, שהיה בעבר אב מעורב מאד, כבר לא היה שם כדי להציע תמיכה, עצה ועזרה מעשית.

חלק מן החלקים החסרים היו דברים שעד לרגע האמת לא שיערה על קיומם. בנה הבכור החל להיאבק עם קשיים לימודיים, והיא לא הייתה מסוגלת לעזור לו בכלל. שכירת מורה פרטי היה הפתרון המתבקש, אבל חשבון הבנק היה דחוק מאד עכשיו, לאחר שהמשכורת של בעלה נשמטה ממנו.

נעמה רצתה לחזור משרת ההוראה שלה, אבל היא כבר לא הייתה מסוגלת לצאת מהבית מוקדם מספיק כדי ללמד יום שלם: היום היא הייתה מוכרחה לשלוח את הילדים אל מוסדות הלימוד בבוקר, וגם לקבל אותם כשהם חזרו הביתה, תפקידים שבעלה היה מסוגל לשלב בלוח הזמנים שלו. היא צמצמה את שעות העבודה שלה, אבל כעת לא מצאה דרך לפצות על החסך המשמעותי במשכורתה.

נעמה דאגה כי לילדיה יהיה את היציבות הרגשית והתמיכה שהם צריכים. היא בילתה את רוב הדיבורים הצהריים ולשחק איתם, וברגע שהם נרדמו פנתה להתכונן ליום העבודה הבא שלה כמורה. בלוח הזמנים שלה לא היה זמן בשביל לאפשר תחזוקה שוטפת של הבית. בפעם הראשונה מאז שהתחתנה עלה על דעתה לשכור קצת עזרה, אבל שוב התקציב המשפחתי המצומצם עמד לרעתה.

קרן אלמנות של יד אליעזר מספק לאלמנות תמיכה חודשית קבועה המאפשרת להם לשרוד כלכלית ולהתמקד בצרכים של משפחותיהם ללא חשש קיומי של רעב ומחסור. בדיקה דקדקנית תוך שמירה מלאה על כבוד המשפחה מאפשרת ליד אליעזר למפות את הצרכים הפיננסיים של המשפחה, ואחר כך להפקיד בדיסקרטיות תמיכה חודשית קבועה בחשבון הבנק של האלמנה. נכון לעכשיו התכנית מספקת קצבאות נדיבות ל- 739 אלמנות בכל חודש, בעלות שנתית של כ- 24,000,000 ₪.  התכנית הזו היא חבל הצלה עבור יותר מ- 5100 יתומים. לצערנו, אנחנו מסרבים לפניות רבות מאד של אלמנות חסרות כל. כיום רשימת המתנה של יד אליעזר כוללת כ-19 אלמנות שאושרו ומחכות למימון. המטרה שלנו היא לעזור לאלמנות עם ילדים צעירים שחיו בארץ ישראל ומי זקוק לעזרתנו להבטיח כי צרכיה הם נפגשו.

בעינינו, זה פרויקט חברתי חיוני ואלמנטרי ממדרגה ראשונה.

אנא הצטרפו אלינו עכשיו להראות נשים כמו נעמה שהן כבר לא לבד.

לתרומה לאלמנות >