שומרים על צלם אנוש: למה גנזנו את הסרטון?

שומרים על צלם אנוש: למה גנזנו את הסרטון?

כפי שפורסם, יד אליעזר עתידה להשבית את פרוייקט מטרנה בגלל ירידה חדה באחוזי התרומות ביולי-אוגוסט.

מתוך ניסיון להתמודד עם המשבר, הסריטה יד אליעזר סרטון חירום ובו בקשת עזרה לסיוע לפרוייקט מטרנה.

מדוע הסרטון לא פורסם?

בשביל להציג את המצב לתורמים שלנו, החלטנו להסריט את הנתונים כפי שהם. בסרטון, מילכה מיד אליעזר סיפרה על המשמעות של הקפאת החלוקה של מטרנה:

מילכה פגשה לא פעם תינוקות בוכים מרעב ומתת משקל, כאשר אימם (שבדרך כלל סובלת גם היא מתזונה לקויה) לא מסוגלת להיניק את התינוק, אולם רכישת מטרנה על בסיס קבוע לא אפשרית אף היא.

כתוצאה מהמצוקה, אמהות מדלדלות את המטרנה במים, משקות את התינוק בחלב פרה המסוכן לבריאותם, או עקב תגובה נפשית קשה למצב הבלתי אפשרי מזניחות כליל את הטיפול בתינוק.

המבקרים סירבו לצפות

כשהעברנו את הסרטון לבקרה ולעריכה, המבקרים סרבו לצפות בסרטון: המחשבה על תינוקות רעבים שייאלצו לחכות חודש שלם ללא מזון ראוי הייתה קשה מנשוא עבורם, והצפייה בסרטון המחישה את מה שאנחנו רואים במשרדי יד אליעזר לעיתים קרובות יותר מידי:

תינוקות זקוקים למזון. הרבה מידי אמהות לא מסוגלות לספק להם את הצורך החיוני הזה. הקפאה של הפרוייקט לחודש עלולה להיות קשה וכואבת. כמו אצל ההורים, גם ביד אליעזר אי אפשר לקנות מטרנה בלי תקציב.

בהתייעצות עם חבר ההנהלה של יד אליעזר, החלטנו להקפיא את הסירטון למרות שהוא היה עשוי לסייע ליד אליעזר בהתמודדות עם התקופה הקשה. אנחנו נחשפים לסבל ולכאב אך לא מסוגלים להעביר אותם כמו שהם לתורמים ולמסייעים. אנחנו עושים כמעט הכל בשביל הנתמכים שלנו, אך חסים גם על ליבם של כלל עם ישראל.

תרמו עכשיו