הפנים שמאחורי החסד

הפנים שמאחורי החסד

מה עושים כשמכסת הנדוניה החודשית הסתיימה?
להתנדב ב'יד אליעזר', זו אינה משימה פשוטה. מעבר לזמינות, הלוגיסטיקה, מפעלות החסד ומהערך האדיר, זה להיות קשוב כל העת לקשיים. למצוקות. לראות אנשים במצבים קשים ולא פשוטים. להיות אוזן למשפחות שלא שפר עליהם גורל ושהחיים לא האירו להם פנים.

להיות חלק ממערך הסיוע של 'יד אליעזר', זה דבר שדורש כוחות נפש עילאיים. ואכן, לא כל אחד זוכה להיות חלק מהמערך הזה. אלפי הפעילים והמתנדבים, יכולים לספר לכם מצד אחת על הקושי לשמוע ולחוות את כל הקושי והמצוקה שמגיעים לפתחנו. אבל מהצד השני, יתארו לכם גם את תחושת הסיפוק האדירה שמגיעה עם היכולת לסייע לעוד משפחה לצלוח את קשיי החיים, לשמח עוד יתום או אלמנה. לדעת שבזכותך עוד תינוק קטן ילך לישון שבע ועוד כלה תוכל להכנס מתחת החופה שלה זוהרת ומאושרת.

הפעילים והפעילות של 'יד אליעזר' קרוצים מחומר אחר, כל אחד ואחד מהם הוא מלאך שכל מחשבתו נתונה בעשיית טוב. מה זה אומר? זה אומר שגם אחרי כל כך הרבה שנים, כל מקרה ומקרה שמגיע אלינו אכפת וכואב לנו ברמה האישית. אנחנו שותפים, חווים וחשים את הכאב. הם שומעים את המצוקה. ורוצים לתת מענה. בכל מחיר.

ומה קורה כשאנחנו לא יכולים לתת את העזרה?

בשבוע האחרון, נחשפנו לסיפור מדהים, שהתרחש במשרדי העמותה.

זה קרה לפני קצת פחות מחודש. כלה יתומה, ממשפחה עניה מאוד, שמתחתנת עם בחיר ליבה בעוד זמן קצר ממש,  וביקשה אם תוכל להעזר בחבילת הנדוניה שלנו.

מדובר בחבילה אותה אנו מחלקים לזוגות צעירים במצוקה. חבילה ארוזה באהבה ובמחשבה, ומכילה את כל מה שהזוג הצעיר צריך כדי להתחיל את החיים בצורה בסיסית נוחה. דברים כמו מצעים, מגבות וכלי בית ברמה גבוהה ואיכותית.

כשהמזכירה הודיע לה בצער כי מכסת חבילות הנדוניה לחודש זה כבר הסתיימה, והיא  נאלצת להשיב בשלילה לבקשתה, הכלה הצעירה לא יכלה לעצור את דמעות האכזבה שלה, בידיעה שאין לה דרך אחרת להתארגן ולרכוש את הדברים.

המזכירה שלנו, אמונה על מדיניות "הלב שמאחורי החסד" לא יכלה לעמוד בפני דמעותיה של הכלה.
נכון. מערך הסיוע של 'יד אליעזר' כבר העניק באותו חודש חבילות נדוניה שעברו את המכסה מעל ומעבר, אבל האם המתנדבות במשרד לא יכולות להרתם למשימה בכוחות עצמן?

המזכירה שלנו, יחד עם חברותיה למשרד –  אספו ותרמו מעצמן, משכנות, חברות וכל מי שרק הצליחו לגייס. עוד שקית, ועוד כרית, תווי שי, מצעים איכותיים ואפילו עציץ ותמונה לסלון.

ואז… כשהכל נאסף והוכן באהבה. התקשרה המזכירה שלנו לכלה, והודיעה לה, שבסוף, למרות הכל, גם עבורה יש חברה…

העיניים הנוצצות של הכלה, ודמעות האושר לה .  כשבאה לקחת את הנדוניה שהבטיחו לה, וראתה את ערימות השקיות המלאות בכל טוב. היו הגמול המספק ביותר עבור העובדות שלנו. שיכלו לומר לעצמן, שוב בסופו של היום.

אצלנו, ביד אליעזר, לא משאירים אף אחד שצריך מאחור!

בימים אלו, עושה הכלה שלנו את ההכנות האחרונות לקראת יומה הגדול.  כשדאגה אחת פחות בליבה, וחיבוק גדול של אושר, חסד אמיתי ונתינה מחממים אותו.

<< רוצים גם אתם להיות שותפים? – לתרומה לחצו כאן >>