לדעת לתת / נשמח לשתף אתכם בפוסט שריגש אותנו

הסיפור הקטן הזה עבר בין ידידים ובני משפחה והתגלגל אל שולחנה של מילכה מיד אליעזר. המסר העמוק שמאחורי נגע מאד לליבה של מילכה, האשה שפוגשת בכל יום עשרות נזקקים ומקשיבה לכולם בחיוך, במאור פנים ובכבוד אמיתי.

הסיוע שיד אליעזר מעניקה לנתמכים הוא גם סיוע פיזי, אבל גם הרבה מעבר לכך: תשומת לב, הקשבה אמיתית, תחושה של ביחד, של שותפות בהתמודדות, כבוד… אילו רק חלק מהערכים המנחים אותנו עבור כל אדם באשר הוא.

בניסוח הכי פשוט, סיפרה אישה בודדה על הרגשתה בעת קבלת משלוח המזון מיד אליעזר:

"כשאני מקבלת את ארגז המצרכים, ברגע שאני פותחת אותו אני מרגישה איך פורצים מתוכו נתינה מתוך אהבה ומתוך אכפתיות, והעיקר ההרגשה שאני לא לבד!!"

אתם מוזמנים לקרוא ולהתרגש יחד איתנו.

לדעת לתת / נשמח לשתף אתכם בפוסט שריגש אותנו

"כאשר איש זקן נותר בודד ולא יכול היה לטפל בעצמו, בנו לקח אותו אל ביתו וטיפל בו יחד עם כלתו ובנו בן הארבע. ידיו של האיש רעדו, ראייתו הייתה חלשה והליכתו לא יציבה.

מדי ערב המשפחה ישבה סביב השולחן לארוחת הערב. מצבו הקשה עליו לאכול. בגלל ידיו הרועדות נפלו מאכלים מכפו, אכילתו הייתה קולנית והשתייה נשפכה מכוסו. בנו וכלתו התעצבנו מהבלגן שנוצר – "אנחנו חייבים לעשות משהו בקשר לסבא" אמר בנו "הספיק לי מהחלב על הרצפה, אכילתו המגעילה והמפות המלוכלכות".

הם הציבו שולחן קטן בפינת המטבח ושם ערכו את השולחן לסבא. שם הוא ישב לבד, בזמן שיתר המשפחה הסבה סביב השולחן הגדול. מאחר שהסבא שבר מספר צלחות חרסינה, הגישו את ארוחותיו בצלחת עץ.

כאשר הביטו בסבא, ראו מדי פעם דמעה בזוית העין. למרות זאת, המילים היחידות שנאמרו לו היו דברי נזיפה כאשר הפיל מזלג או מאכל.

נכדו בן הארבע הסתכל על כל זה בשקט. יום אחד לפני ארוחת הערב ראה האב את בנו הקטן משחק עם חתיכת עץ על הרצפה. האב שאל את בנו בחיוך למעשיו. הילד ענה לו במתיקות: "אני מכין לך ולאימא קערות עץ כדי שיהיה לכם במה לאכול כאשר אגדל".

המילים הכו בהוריו כמו מכת ברק. דמעות החלו לזלוג על לחייהם. למרות שלא נאמרה מילה, שניהם ידעו מה יש לעשות.

באותו ערב האב לקח את הסב בידו והביא אותו בעדינות לשולחן המשפחה. בשארית ימיו אכל את כל ארוחותיו עם המשפחה, ומעולם לא גערו בו אם האוכל או המזלג נשרו מידיו והרצפה או המפה התלכלכו."

תרמו עכשיו