"לאפשר לנפשות צעירות לממש את הפוטנציאל" מכתב מנשיא המדינה

"כל אדם, בין שצעיר או מבוגר הוא, זקוק מידי פעם לאוזן קשבת, לחיבוק חם או לעצה מעודדת…" כל כותב לנו רובי ריבלין, נשיא המדינה, במכתב מיוחד לרגל 22 שנות פעילות עם נוער בסיכון. מדובר בעבודה אינטנסיבית, יחידנית ומניעתית הפועלת בקנה מידה ארצי. אתם מוזמנים לקרוא את המכתב הנבון והמרגש, מילה במילה.

"לאפשר לנפשות צעירות לממש את הפוטנציאל" מכתב מנשיא המדינה

"שלום רב,

זוהי זכות לברך אתכם לרגל ציון 22 שנות פעילות לפרוייקט חונכות של העמותה. יד אליעזר, נמנית בין העמותות הוותיקות, הידועות והמשמעותיות בישראל, הפועלות למען מגוון רחב של ילדים ובני נוער במצבים שונים, המוצאים עצמם זקוקים לתמיכה וליד מכוונת.

כל אדם, בין שצעיר או מבוגר הוא, זקוק מידי פעם לאוזן קשבת, לחיבוק חם או לעצה מעודדת. צורך זה מתגבר שבעתיים כאשר מדובר בילדים צעירים המתמודדים עם קשיים מבית, מחלה קשה או אובדן הורה.  מצבים שכאלה, המערערים את בסיס עולמם, גוזלים לעיתים את הדמויות המשמעותיות בחיי הילד, וכך מותירים אותו כועס, עצוב או מבולבל. כאן בדיוק נכנסת עבודתכם המשמעותית לפועל, כדי לנסות למלר את החסר, למלא את החלל.

אתם, חברי העמותה היקרים, מאפשרים לילד צעיר לשאול שאלות המתרוצצות בראשו, נותנים לילדה קטנה לחלוק את חלומותיה ושאיפותיה לכשתגדל, ולמתבגר המתחבט בדרכו בעולם, לחלוק בנטל ההתבגרות עם עוד אדם קרוב, המתעניין בו ורוצה לשמוע את קולו. בזכותכם, יכולים הילדים היקרים הללו לשאת עיניים אל דמות  מבוגרת ואהודה, ללמוד ממנה ולחלוק עליה ובעיקר לדעת שהיא נמצאת שם בשבילם. כל אלה יאפשרו לאותן נפשות צעירות לצאת אל העולם בבוא היום, לממש את הפוטנציאל שלהן ולהתגבר על מכשולים, לאהוב ולהצליח כפי שהכוונתם אותם דרך שבה צעדתם יחדיו.

פעילותכם, הנעשית במישור האישי, שבין החונך או החונכת, לבין הילד המתלווה אליהם, היא למעשה גם משימה לאומית. כזו המאפשרת לנוף כחברה, לקחת אחריות על הדור הצעיר, לשקוד על טיפוחו ולהכווינו בדרך הישר, על מנת שיגדל להיות מרכיב משמעותי בעתיד המשותף שלנו.

אני מאחל לכם להמשיך בעשייתכם הענפה והמגוונת, המשנה חיים ונוגעת באנשים, מבוגרים וצעירים כאחד. מי ייתן ומעשיכם ימשיכו להפיץ אור, חסד וצדקה בעולמנו, כך שנוכל להינות מפריים.

בברכה ובהערכה

ראובן (רובי) ריבלין

ירושלים