כשלב פוגש לב: מה עשתה האלמנה כשהרגישה בודדה?

"היכולת להתחבר לאחר היא לזהות אצלך את הרגש הקיים בו. עוצמת הרגש יכולה להיות שונה בין איש לרעהו, המיקום וההקשר עלולים להטעות. הלוואי ונדע לזהות ולהזדהות". סיפור מרגש ומעורר השראה

כשלב פוגש לב: מה עשתה האלמנה כשהרגישה בודדה?

ביום שלישי בבוקר היא התעוררה עם תחושה מוזרה. געגועים עזים לבעלה תקפו אותה ולמרות שמאז שהוא נפטר היא כל היום חושבת עליו, הפעם זה היה שונה. היא כבר לא צעירה. אף אחד לא היה בבית. גם הילדים לא. הם מתקשרים הרבה, וגם באים מדי פעם לבקר, ויש לה איזשהו מעגל קטן של חברות ופעילות התנדבותית קבועה פעמיים בשבוע – אבל השבוע, ביום שלישי בבוקר, היא הרגישה יותר בודדה מתמיד.

בשעות הצהריים היא מצאה את עצמה מהרהרת, יום אחרי ההתנדבות, בלי חברות ברקע, בלי שיחת טלפון של אף ילד ובלי בעל. והיא הייתה לבד, בבית החמים והאהוב שלה, והיא זיהתה את הרגש שהזדחל לה אל הלב בלי לבקש רשות, רגש קטן, קר ומנוכר. בדידות.

ולא, האישה הזו לא החליטה לצאת לשופינג עם חברה ולא הרימה טלפון לבתה בתל-אביב ולא עשתה עוד מליון דברים שאפשר לעשות כדי להדחיק את התחושה הקשה הזו. מה היא כן עשתה? היא נתנה לעצמה להרגיש אותו לרגע, לטעום אותו, לגלגל אותו על הלשון, להרגיש אותו יותר חזק. ואז הרימה את הטלפון וחייגה אל משרדי יד אליעזר.

– "שלום, הגעתם ליד אליעזר. מילכה מדברת"

– "שלום", ענתה האישה בשקט, "אני רוצה לתרום לכם… אני רוצה שהכסף יעבור לאישה בודדה". רגע ארוך של שקט קטע את דיבורה האיטי והרגוע, "אישה בודדה", חזרה ואמרה.

מילכה חשבה מיד על אישה אחת, עדינה, בלי בעל ובלי ילדים ובלי כסף, כשהחלק האחרון הוא הפחות מציק מכל השאר. והכסף עבר. ובדידות נגעה בבדידות. בשקט, באהבה.

אז אם אתם מכירים משהו מן הרעב, נצלו את הרגעים שהוא מבקר אצלכם כדי לחשוב על אלו שמארחים אותו יום יום. אם אתם צריכים פתאום את בן הזוג שלכם והוא לא שם בשבילכם, פנו לעצמכם טיפה מקום כדי לחשוב על אלו שבן הזוג שלהם איננו ולא יהיה. ואם אתם מחתנים ילד, או חבר טוב, או מתחתנים בעצמכם, או נפגשים פתאום בשמחה גדולה שמציפה אתכם וגורמת לכם לאהוב את כל העולם, פתחו את לבכם אל האנשים ששמחתם מהולה בכל כך הרבה חוסר, וחשש, ונצרכות.

ורגע לפני שאת דואגים למלא את עצמכם, או רגע אחרי, אם אתם ממש לא מסוגלים לחכות, הרימו טלפון או היכנסו לאתר של יד אליעזר. האנשים האחרים מרגישים כמוכם, רק קצת יותר. פתחו את הלב אליהם.

תרמו עכשיו