כיצד אנחנו מצליחים להעביר 100% מתנות לאביונים?

כיצד אנחנו מצליחים להעביר 100% מתנות לאביונים?

איך בודקים אמינות של ארגון חסד?

כאשר בודקים אמינות של ארגון חסד, חשוב לוודא שכספי התרומה אכן מועברים לנזקקים,

ולא מגיעים אל הכיס של המנהלים או של צוות תיפעולי לא יעיל.

המדדים האלו נבדקים על ידי עמותות שונות (כמו עמותת 'מידות'), כמו גם על ידי גורמים ממשלתיים.

יד אליעזר – העמותה היעילה והאמינה בישראל

יד אליעזר מככבת כבר שנים רבות בראש רשומת העמותות היעילות בישראל.

97% מכספי התרומה מועברים לנזקקים. היתר מיועדים להוצאות החזקת משרד, עלות גיוס תרומות, אגרות שונות, גורמי בקרה ומעקב פנים ארגוניים ועוד.

מדובר בנתונים שהם חסרי תקדים עבור עמותות בתחום הרווחה.

כיצד יד אליעזר מצליחה לפעול באופן יעיל כל כך?

התשובה האמיתית היא: אנחנו מחוברים מאד לשטח. אנחנו פוגשים את הנזקקים יום יום, פנים אל פנים. אנחנו קשובים לדאגה ולכאב שלהם.

אחרי שאנחנו פוגשים עין בעין אנשים שבשבילם חמישה שקלים הם ההבדל בין יום שבע ליום רעב, אנחנו עושים כל מאמץ בשביל שהתרומות שלכם יגיעו לידים שזקוקות להם.

בשביל כך, אנחנו עורכים כל חודש וכן אחת לשנה בקרה הדוקה על פעילות העמותה. בנוסף, אנחנו מפעילים מערך עצום של מתנדבים, מה שמאפשר לנו להגיע ליותר אנשים עם פחות הוצאות כוח אדם. לבסוף, היקף הפעילות העצום של העמותה מאפשר לנו לערוך קניות סיטונאיות. אנחנו משיגים במינימום מחיר מוצרי מזון עבור הנזקקים שלנו. ההסכמים שלנו עם חברות כמו 'מטרנה' או 'שופרסל' מהוות עסקאות משמעותיות עבור החברות, והחברות באות לקראתנו במחירים ובעלויות.

בפורים 100% מתנות לאביונים מגיעים ליעדם

בפורים, בגלל החשיבות הגדולה של מצוות מתנות לאביונים, אנחנו מתחייבים לכך ש-100% מהתרומה תגיע לנזקקים. אפילו הצ'קים שעליהם כתובה התרומה הם לא על חשבון סכום התרומה. אנחנו עושים זאת באמצעות תרומה ייעודית שמכסה את כלל העלויות, לצד גיוס צוות עצום של מתנדבים.

תרום עכשיו

קראו עוד על חלוקת מתנות לאביונים ביד אליעזר: