כאשר החצבת פרצה: בקשת סיוע דחופה

חוששים מחצבת? מאי הנעימות הכרוכה במחלה? מהסיכון להסתבכות? מרים גילתה בשבוע שעבר ששתי בנותיה חלו בחצבת. עבורה, המשמעות של הגילוי הזו הייתה נוראה: היא ידע שתצטרך לעזוב את החדר בו היא מתגוררת, ולחזור לרחוב עם שלושת בנותיה.

כאשר החצבת פרצה: בקשת סיוע דחופה

התלאות של מרים לא התחילו היום. מרים אישה חרוצה, שנים עבדה בניקיון. יחד עם המשכורת של משה, בעלה, היא הצליחה לגדל את הילדים. משה לא היה אב יציב. מסיבות שונות. הוא נטש את מרים, והותיר אותה לבדה, ללא משענת.

ללא בעל, ללא בית

מרים הוסיפה שעות בניקיון, אך הילדים דרשו את שלהם. אחרי חודשים ספורים של פיגור בתשלום שכר הדירה. היא מצאה את עצמה ברחוב, יחד עם שלושת בנותיה.

זה היה בערב סוכות האחרון. ישראל רחמנים הם. שכנה שראתה את מרים ברחוב עם שלוש בנות ומעט חפצים, הזמינה אותה לביתה עד סוף החג: בסוכות, כאשר הגברים ישנו בסוכה, היה חדר פנוי בבית בו הייתה יכולה לארח את מרים וילדיה.

כשהחג הסתיים, מרים ארזה את חפציה ועזבה עם הבנות. משוטטת, מצאה דירה בתהליך שיפוץ, והגיעה להסדר עם בעל הדירה למגורים עד לתום העבודות.

העבודות הסתיימו, ומרים חזרה אל הרחוב. ידידה מהשכונה אירחה אותה בביתה הצפוף.

לפני יומיים: מחלת החצבת שמה קץ לאירוח

ההסדר הזה היה עד שלשום. שלשום אובחנו שתיים מבנותיה של מרים במחלת החצבת. בבית המארחת תינוקות רכים, ומרים ידעה שלא תוכל לקחת את הסיכון שידבקו במחלת החצבת.

מרים הגיעה אלינו, בבקשה מנומסת לתווים לרכישת מזון. היא מתביישת לשלוח את ילדיה לבית הספר ללא אוכל, ולכן הם מחסירים ימים רבים. על שכר הדירה לא העיזה אפילו לשאול, אך כאשר נשאלה, זרם הדמעות שלה זעזע גם את הקשוחים ביותר.

אנחנו רוצים להעניק ביטחון למרים ולבנות

מרים כבר חוותה דברים רבים. הנורא מכולם, הוא חוסר הביטחון. מרים לא יודעת איפה תגור מחר. האם תוכל להאכיל את ילדיה. האם תצליח לשמור על שפיותה במצב הנוראי הזה.

אנחנו זקוקים לעזרה שלכם

מרים ברחוב כעת. אנחנו מנסים במבצע חירום לסייע לה בתשלום שכר דירה לשנה הקרובה. רוצים להבטיח גם תווים למזון. מרים יודעת לעבוד. כאשר החיים שלה יחזרו למסלולם, היא תוכל לסדר לעצמה עבודת ניקיון קבועה. היא זקוקה לעזרה שלנו עכשיו. לעזרה שלכם עכשיו.

תרמו עכשיו