יום השואה 2017: ניצולי שואה אומרים תודה

יום השואה מוקדש להתייחדות עם זכר השואה, ובשנים האחרונות, התקשורת מציגה את מצבם העגום של ניצולי השואה המתגוררים בישראל. האם ניצולי שואה מקבלים את כל מה שמגיע להם? לא. אז מה אנחנו עושים כדי שלא יחסר להם דבר?

יום השואה 2017: ניצולי שואה אומרים תודה

יום הזיכרון לשואה ולגבורה

יום השואה מוקדש להתייחדות עם זכר השואה שהמיטו הנאצים על העם היהודי ולציון הגבורה של העם היהודי בימים ההם. בשנים האחרונות, יום השואה מביא בחובו חשבון נפש נוקב על אודות מצבם המחפיר של ניצולי השואה המתגוררים בישראל. האם ניצולי שואה מקבלים את כל מה שמגיע להם? ומה אנחנו עושים כדי שלא יחסר להם דבר?

יום השואה 2017

מן הראוי היה לזכור את הניצולים מדי יום ביומו, ולדאוג שלא יחסר להם דבר. אבל כשטרדות החיים סוחפות אותנו (טרדות, אה?) לשגרה, למי יש זמן לדאוג לתפריט חם, מזין וביתי לקשישים? ליד אליעזר, כמובן.

יד אליעזר דואגת לניצולי שואה

מתנדבי יד אליעזר מבשלים ומחלקים ארוחות חמות, טריות ומזינות גם בבתי קשישים ומוגבלים שאין מי שיבשל ויגיש עבורם מזון טרי, טעים ומזין. פרויקט "ארוחות חמות" משלים נישה חשובה בתחום המזון, שלא נמצא לה מענה בתחומי סיוע אחרים.

במקביל לתלושי קניה שאנו מחלקים (ובהם ניתן לקנות מוצרים ולבשל), ולמצרכי מזון (המשמשים חומרי יסוד להכנת ארוחות חמות), נדרש מענה נוסף לאלו שאין להם ידע, כח או זמן פנוי לבשל אוכל חם.

פתיתים בלתי מבושלים או עוף קפוא אינם יכולים להשביע ניצולי שואה שילדיהם עובדים או לא נמצאים בקרבתם. כסף הוא דבר חשוב, אך הוא חסר תועלת כשאין מי שידאג לקנות בו מוצרים ולבשל בהם אוכל חם ומזין.

טקס יום השואה

מדי יום, מתנדבי יד אליעזר מחלקים בבתיהם של ניצולי שואה ארוחות צהריים מבושלות ביד מסורה. מבחינתם, מדובר בטקס יום השואה הנערך מדי יום במהלך כל השנה, בשעות הבוקר המאוחרות.

אגודת יד אליעזר מחלקת עשרות אלפי ארוחות חמות מדי שנה. הארוחות מבושלות במטבחי הענק של יד אליעזר, תוך שמירה על אסתטיות והיגיינה ברמה גבוהה. אנו קונים את חומרי הגלם במחירי עלות או מנצלים מעודפי תוצרת חקלאית. התפריט המזין והמגוון מורחב לקראת שבתות וחגים.

שירים ליום השואה

כל מתנדב ביד אליעזר כותב את השיר של עצמו. כשאלפי ישראלים מחפשים בגוגל "שירים ליום השואה", אנחנו רוצים שיידעו שהם יכולים לכתוב את שיר השואה שלהם – איתנו!

גם אתם יכולים להצטרף ולהיות חלק מפרויקט חשוב זה, המהווה בדרך כלל הצלת נפשות ממש עבור אותם ניצולי שואה נזקקים. כל תרומה הופכת לעוד ארוחה מזינה – ולא רק ביום השואה, אלא במהלך כל השנה, וכל ארוחה מזינה הופכת בסוף היום לשיר הלל. שיר ליום השואה.

תרום ארוחה חמה