לא רק בגלל הקורונה: יד אליעזר פועלת למען נוער בסיכון ברחבי הארץ

לא רק בגלל הקורונה: יד אליעזר פועלת למען נוער בסיכון ברחבי הארץ

פועלים למען נוער בסיכון

יד אליעזר פועלת כבר כמעט 30 שנה עבור נוער בסיכון.

אנחנו יודעים שבמצבים כאלו, אין תחליף לקשר אישי, יציב, קרוב ומשמעותי.

כל נער או נערה שנכנסים לפרוייקט, זוכים למלוא תשומת הלב שלנו.

אנחנו מצוותים להם חונכים או חונכות שמתוגמלים כלכלית על ידינו, אבל גם רואים את העבודה כשליחות, ונחושים לפעול בראש גדול ומתוך רצון אמיתי להיטיב.

החונכים שלנו מבלים עם נער או נערה במצוקה כמה פעמים בשבוע.

הם נותנים תמיכה לימודית, משחקים, שוהים, משוחחים ומקשיבים.

סיפורו של רוני, חניך יד אליעזר

רוני, בן 11 מעיר צפונית, גדל במציאות חיים מורכבת.

הוא, אביו ואחיו הגדול סובלים מנכות מורכבת. המצב הרפואי שלהם גורר לטיפולים מיוחדים, אשפוזים רבים וציוד רפואי יקר.  אמו של רוני היא המתפקדת היחידה במשפחתה. היא אשה מלאת חיים שקורעת מול נטל הטיפול בבני המשפחה הסובלים.

תקופת הקורונה הביאה עומס נוסף על המשפחה. מחלקות הרקע של רוני, של אחיו ושל אביו הגבירו את החרדה בבית. היכולת לקבל עזרה מבחוץ, התמעטה מאד.

אלי מיד אליעזר חונך של רוני כמה שנים. אלי עוזר לרוני עוזר לו להשלים חלק מהחומר הלימודי שהוא מפסיד בעקבות העיסוק הרפואי. אבל הרבה מעבר לעזרה הלימודית, אלי פשוט נמצא שם בשבילו. הוא משחק אותו, מעודד אותו להזמין חברים, מקריא לו ספרים ומשוחח עימו. למעשה, עושה את כל מה שההורים היו רוצים להעניק לו, אבל כיום לא כל כך מסוגלים.

כשהתחילה מגפת הקורונה, אלי ידע שהוא ישמור על עצמו הרבה מעבר לנהלי החוק. הוא והוריו של רוני הבינו את המשמעות של הקשר היציב והמיוחד הזה עבור רוני. כיום, יותר מכל פעם, הוא נמצא שם בשבילו.

שרה, מי שמנהלת את פרוייקט החונכים של יד אליעזר, הייתה נרגשת מאד משיחת המעקב עם אמו של רוני. "אני יודעת את נסיבות החיים המורכבות שלו רוני, והתגובה של האם הייתה מרגשת מאד, כמעט בלתי מתקבלת על הדעת" מספרת שרה "היא פשוט אמרה לי – זה החיים שנכתבו עבורי, אני אוהבת את הילדים ומקבלת את המורכבות הנלווה אליהם. כאשר אני פוגשת אנשים כמו אלי -אני יודעת שנוכל להמשיך הלאה גם במצב הקשה, גם בנסיבות החיים שאליהם נקלענו. למעשה, אלו המתנות שקיבלתי, כצידה לדרך'.

תרמו עכשיו

קראו על ילדים ונערים נוספים שמלווים על ידי יד אליעזר

מונעים דור נוסף של עוני: סיפורו של משה

סיפורה של משפחת יוספוב

שוטר קהילתי בבקשה אישית אל חונכי יד אליעזר