מילכה מספרת: טיפול שורש אמיתי

רק סיפור קצר על טיפול שיניים. בין יד אליעזר ובין בית הספר לשינניות של בית החולים הדסה קיימת שותפות: תלמידי בית הספר זקוקים לצורך התנסות לערוך ניקוי שיניים לאנשים. כמובן שהרבה אנשים שמחים לנצל את ההזדמנות, בתיווך של יד אליעזר. רבקה (שם בדוי) הייתה אחת מהם.

מילכה מספרת: טיפול שורש אמיתי

מילכה קיבלה שיחת טלפון מאחת התלמידות בהדסה: "בחיים לא ראיתי דבר כזה", היא אמרה. "בקושי נגעתי בפה שלה כדי להתחיל בניקוי, ושן אחת נפלה החוצה. דקה אחר כך – עוד שן. האישה הזאת סובלת ללא ספק מתת-תזונה קיצוני. אתם חייבים לעשות משהו כדי לעזור לה!".

מילכה נסעה לבקר בביתה של רבקה. זה היה חניון קרוואנים מדכא. נער מתבגר ישב בחוץ בוהה בחלל, למרות שהיו אלו שעות לימודים. היא נכנסה פנימה. שום דבר לא הכין אותה למה שראתה: לא היה ניתן להבחין בין המטבח לחדר השינה ולשרותים. הריח והבלגן היו נוראיים. סיר מפוחם עמד על הכיריים; רבקה הסבירה שכמה ימים קודם לכן בתה רצתה לחמם קצת אוכל ושכחה את הסיר. אף אחד לא טרח לעשות משהו בנדון.

ביד אליעזר החלו לשלוח ארוחות מבושלות באופן קבוע לביתה של רבקה, כמו גם חבילות מזון שבועיות. מילכה יצרה קשר עם קרובי משפחה של רבקה שהיו מסוגלים לעזור לה למצוא עבודה, ולאט לאט חזרה המשפחה לחיים נורמליים.

חז"ל אומרים שמצווה גוררת מצווה. בסיפור של רבקה המאמר הזה מתממש בצורה כל כך ברורה ויפה: השיננית חיפשה מישהו שזקוק באמת כדי לצבור את הניסיון שלה; בזכות טיפולה ודאגתה קיבלה משפחה הרוסה את צרכיה המידיים, ואחר כך – אנשים נוספים נכנסו לעזרה ודאגו למציאת עבודה ולהעמדת המשפחה על רגליה.

מדהים כמה יכול לעשות טיפול שיניים אחד ודאגת אמת של אנשי יד אליעזר.

כתיבת תגובה