חם במשרדי יד אליעזר: העוגן של ליטל

חם במשרדי יד אליעזר: העוגן של ליטל

אלי הוא עוגן השפיות בחייה של ליטל. מאז שנישאה לו, היא הכירה מושגים חדשים: יציבות. גב תומך. עקביות. נורמאליות. המון מושגים חדשים שאליהם לא התוודעה בעבר.

צומחת מתוך החשיכה

ליטל נולדה למשפחה קשת יום. אמה לא בריאה בנפשה, אחים גדולים שמהר מאד התדרדרו לסמים ולאלכוהול. מכל בני משפחתה, היא היחידה שיצאה ללא שריטה.

מה היה לה עוגן? קשה לדעת. אולי החונכת שהוצמדה אליה מגיל צעיר. אולי כישורים ייחודיים שהיו לה על פני אחיה.

כך או כך, כאשר ליטל נישאה לאלי והקימה משפחה, אנשים רבים הרימו גבה. אחדים ראו בכך את ניצחונה על החושך. אחרים ראו בהם זוג עם פוטנציאל למשפחה הרוסה נוספת.

יחד בחיים, יחד במחלה

אלי הוכיח שהכל אפשרי. תקופה אחרי החתונה, חלתה ליטל במחלה הנוראית. אלי ליווה אותה לטיפולים וסעד אותה עד שהחלימה. הוא חווה איתה את הבשורה שככל הנראה לא תוכל ללדת ילדים. הוא נשאר נאמן לה למרות התהפוכות, וכאשר הקשר ביניהם רק הולך ומעמיק.

אלי וליטל הקימו בית חם. מסגרת נדירה במשפחה של ליטל. מהר מאד, החלו לארח את אחיה של ליטל, להזמין לארוחות, להוות מפלט בערבי שבת ארוכים. בסבלנות. בתבונה. בכוחות שטרם נודע מקורם.

דווקא בזמן שמחה, זקוקים לנו יותר מתמיד

דווקא המאורע המשמח שהתרחש לאחרונה, ערער את האיזון בבית הטרי: ליטל התבשרה, שכנגד כל התצפיות, היא בהיריון תאומים ספונטני.

דווקא השמחה הפילה אותה. תמונות ילדותה. החשש ממצוקה כלכלית. הפסיקה לעבוד. אלי נשאר בבית לתמוך ולעודד. מפולת של חובות. של מצוקה. של אשמה.

ליטל תעבור את התקופה הזו. היא עברה תקופות חשוכות יותר בחייה. אבל בינתיים, אנחנו חייבים לדאוג שלא ייוצרו נזקים בלתי הפיכים. אנחנו רוצים לחבק את ליטל. להציע לה מה שהורים תקינים היו מציעים לבת שלהם בתקופה כזו:

אנחנו רוצים להתחייב לה למטרנה לתאומים, לפחות עד גיל שנה. רוצים לתת תווים לרכישת מזון לתקופה השחורה הזו. לשלם חשבונות חשמל ומים לפני שיצברו ניתוק. לסייע במה שאפשר.

אנחנו זקוקים לעזרתכם עבור ליטל.

תרמו עכשיו