חלוקת שמיכות ביד אליעזר: ואיך הגיבו הנתמכים?

חלוקת שמיכות ביד אליעזר: ואיך הגיבו הנתמכים?

רדיאטורים או שמיכות פוך?

לפני כחודש חילקנו עשרות רדיאטורים לחימום בירושלים ובסביבה. מניסיוננו, חלוקת רדיאטורים נותנת מענה לאוכלוסיה חלשה מאד אך לא לכולם: חלק מהנתמכים שלנו לא מחובר לחשמל או משתמש בחשמל רק לצרכים חיוניים מאד. נתמכים אחרים מתגוררים בדירות ללא בידוד מספק, כך שתנור חימום לא מצליח לעשות את העבודה ולחמם את הבית.

השבוע חילקנו אלפי שמיכות פוך איכותיות במטרה לחמם את החורף גם לנתמכים במצוקה קשה ביותר. השמיכות חולקו לנתמכים במרכזי יד אליעזר ברחבי הארץ.

צמאים לחום

התגובות על חלוקת השמיכות לא אחרו להגיע. "איני רוצה לקרוע לך את הלב סתם" כתב לנו אחראי החלוקה בחדרה "אבל אשתף אותך במקרה אחד: היום ניגשה אלי אחת המשפחות אם אוכל לבוא לעזור להם לתקן חלון שנשבר בבית (חורף וקר) הלכתי מיד בסיום הצום (עשרה בטבת) ונחרדתי ממש. בבית שתי תינוקות, אין שום חימום. בחדר היחיד שיש מיטות שוכבים 2 ילדים פחות מגיל 3 מצטנפים מתחת כמה שמיכות מקורבשות מרוב קור. הלכתי לביתי שתיתי משהו אחרי הצום הזמנתי בעל מלאכה ויחד תיקנו את החלון הבאתי להם שמיכות פוך נורמליות וכן רדיאטור + 100 $ שיהיה לשלם את החשמל של הרדיאטור. יש עוד מקרים אך אסור להתרגל למקרים הקשים הללו…"

אנחנו אוהבים לעזור. בכל פעם מחדש קשה לנו לראות כמה העזרה שלנו היא חיונית.

אנא, תנו יד וסייעו לנו לשמר ולהרחיב את מעגל הנתינה.