חלוקת הפסח הסתיימה: מיליוני שקלים, אלפי דמעות של הודיה

חלוקת הפסח הסתיימה: מיליוני שקלים, אלפי דמעות של הודיה

מיליוני שקלים חולקו באמצעות תווי קניה

חג הפסח מאחורינו. כשמתבוננים על מיליוני שקלים שחולקו באמצעות תווי קניה והעברות בנקאיות, קצת קשה להבין את המשמעות של החלוקה הזו עבור עשרות אלפי הנתמכים. כשמתבוננים באיש אחד, אישה אחת או ילד קטן אפשר לטעום מהמשמעות האדירה של העשייה הזו.

סיפורו של תו קניה אחד

רחל, אשה עדינה ונעימה מאד, הגיעה למשרדי יד אליעזר עם ילד קטן לצידה. היא הגיעה מאוחר מידי. פתק קטן הודיע שההרשמה לחלוקת קמחא דפסחא הסתיימה, וכעת אנחנו מחלקים את התווים לאילו מבין הפונים שנמצאו זכאים לתמיכה ויצרנו עימם קשר טלפוני.

רחל התבוננה בפתק. פניה העדינות לא נעו. היא המשיכה לעמוד, קוראת את הפתק שוב ושוב. הפקידה שאלה את רחל האם היא זקוקה לעזרה. רחל סיפרה בקול שקט כי היא רואה שהחלוקה הסתיימה אולם אין לה שום רעיון כיצד להכניס את החג.

רחל התקבלה והתברר שבשל המצב הנואש של משפחתה, האחראית דאגה להעביר את בקשת העזרה שלה שהוגשה בפורים גם עבור החלוקה לפסח. כשרחל שמעה שהיא זכאית לתווי קניה היא החלה לבכות. הדמעות שהרטיבו את פניה העדינות ואת בגדיה המטופחים היו ניגוד מושלם לדמותה האצילית והמאופקת.

"הוא עזב אותי בלי כלום. חמישה ילדים בבית. אין אוכל. אין כסף. אני מוכרחה להיות חזקה עבור כולם אבל הכל קשה יותר כשרעבים. לא יכולתי לחזור הביתה כשהם מחכים, הארונות ריקים ואין תקוה באופק".

רחל קיבלה גם ארגזי מזון ששוכנים אצלנו בשל שיתוף פעולה עם ארגון "לתת". למרות השבריריות שלה, היא נשאה את הארגזים הכבדים, תוך שהיא מדמיינת את שמחת הילדים בבית.

500 ₪ היו ההבדל בין חושך לתקווה בחג הפסח אצל רחל וילדיה. מי היה התורם שבעקבותיו יכולנו לאפשר את התמיכה הזו? לא נדע. דמעות ההודיה של רחל יעמדו בוודאי לזכותו.

תרמו עכשיו